• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90957

نعمت‌زاده: با شرکت کره‌ای مشارکتی کشتی می‌سازیم/هیچ اختلافی با وزیر نفت ندارم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان "اختلافی بین من و وزیر نفت وجود ندارد" گفت: مشارکت‌نامه و مقدمات قرارداد کشتی‌سازی با شرکتی از کره انجام شد.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، محمدرضا نعمت‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم  در پاسخ به این سؤال که جریان اختلافات به‌وجود آمده با وزیر نفت چیست، اظهار داشت: ما هیچ اختلافی با یکدیگر نداریم.

وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم درباره مفاد قراردادهای کشتی‌سازی افزود: قرارداد جدید منعقد شده با کشتی‌سازی قراردادی بر مبنای مشارکت است که توسط سازمان گسترش و نوسازی با یک شرکت کشتی‌سازی کره‌ای تنظیم شده و تاکنون مشارکت‌نامه و مقدمات این قرارداد به امضای طرفین رسیده است.

وزیر صنعت تصریح کرد: براساس توافقات این قرارداد مقرر شده تا طرفین قرارداد در شرکت کشتی‌سازی خلیج‌ فارس با یکدیگر شریک شوند و به‌اتفاق اقدام به تولید کشتی کنیم.

نعمت‌زاده ادامه داد: مورد دیگر هم متعلق به شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی بوده که به قرارداد عقدشده در سال 2008 ارتباط دارد که در این زمینه مبلغ 150 تا 160 میلیون دلار در مدت 8 سال گذشته به‌عنوان پیش‌پرداخت پرداخته شده بود اما این قرارداد به‌دلیل تحمیل تحریم‌ها متوقف شده بود.

وی عنوان کرد: شرکت طرف قرارداد کشتی‌رانی مجدداً مذاکراتی را انجام داده تا بتواند کشتی‌های مورد نظر خود را خریداری کند و در قبال آن ما هرچه می‌‌توانیم به داخل کشور بیاوریم.

 

ارسال نظر