• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90449

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل خبر داد:

گرانی ۲ میلیون تومانی خودروها / عرضه خودروسازان قطره‌چکانی شد

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل از عرضه قطره چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز خبر داد و گفت: در برخی خودروها قیمت‌ها تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، سعید موتمنی در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر بازار خودرو با نوسانات قیمتی روبه‌رو شده است، اظهار داشت: عرضه قطره چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز باعث شده تا در برخی خودروها قیمت‌ها تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کند.

وی با اعلام اینکه امروز خودرو دیگر کالای سرمایه‌ای نیست، افزود: به اعتقاد من بازار خودرو در دست شرکت‌هاست و آنها می‌توانند با عرضه مناسب مانع نوسانات قیمتی شوند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل با اشاره به اینکه قیمت کارخانه‌ای خودروی 206 تیپ 2 حدود 32میلیون و 660هزار تومان است، اما این خودرو در بازار آزاد با قیمت 34میلیون و 300هزار تومان به فروش می‌رسد، گفت:  قیمت 206 تیپ 5 نیز به 37میلیون و 800هزار تومان رسیده است. این درحالی است که طی 10 روز گذشته قیمت این خودرو به 39میلیون تومان نیز رسیده بود.

موتمنی اضافه کرد: سمند ال ایکس در کارخانه 30 میلیون و 200 هزار تومان است، اما در بازار با قیمت 32 میلیون و 800هزار تومان به فروش می‌رسد البته قیمت این خودرو در چند روز اخیر به 33 میلیون نیز رسیده است.

وی با اشاره به نوسانات قیمتی در خودروی ال 90 نیز تصریح کرد: ال 90 در کارخانه 37میلیون و 300هزار تومان است، اما در بازار آزاد با رشد دو میلیون تومانی به 39میلیون و 300هزار تومان رسید. نوع اتوماتیک این خودرو نیز به 47 میلیون و300 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه بنده رکود در بازار خودرو را قبول ندارم، گفت: در گذشته مردم به خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کردند، اما امروز به آن به عنوان یک کالای مصرفی نگاه شده و متناسب با تقاضای خود اقدام به خرید می‌کنند.

ارسال نظر