• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90354

نایب رئیس انجمن سنگ‌آهن

۷۰ درصد واحدهای سنگ آهن تعطیل شد

نایب رئیس انجمن سنگ‌آهن با بیان اینکه کاهش قیمت‌ها باعث شده تا حاشیه سود برای واحدهای سنگ آهنی کاهش پیدا کند، گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد واحدهای سنگ آهن تعطیل هستند.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، بهرام شکوری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در طول سال‌های اخیر نوسانات قیمت سنگ آهن آسیب‌های زیادی را به تولیدکنندگان این بخش وارد کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر 70 درصد واحدهای سنگ آهن تعطیل هستند و فقط آن دسته از واحدها که سرمایه گذاری لازم را در فرآوری انجام داده اند مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت‌ها باعث شده تا حاشیه سود برای واحدهای سنگ آهنی کاهش پیدا کند، افزود: در زمان کاهش قیمت دولت باید حمایت های لازم را از واحدهای معدنی انجام دهد اما متأسفانه هنوز حمایتی از واحدهای سنگ آهنی انجام نشده و تعداد زیادی تعطیل شده اند.

نایب رئیس انجمن سنگ‌آهن اضافه کرد: شاید ادغام واحدهای سنگ آهن می‌تواند تا حدودی مشکلات آنها را برطرف کند، اما باید توجه داشت تا زمانی که عرضه و تقاضای بازار مناسب نیست واحدهای فولادی با مشکل روبه رو شده و در ادامه کارخانه سنگ آهنی هم امکان فعالیت نخواهد داشت.

ارسال نظر