• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89195

قادری:

 واردات بی‌رویه کالاهای لوکس نقطه کدورت دولت و مجلس است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات کشور گفت: دولت باید با کنترل های خود جلوی واردات بی رویه را بگیرد زیرا که این نوع واردات باعث کدورت بین دولت و مجلس شده است.

به گزارش اقتصادتایمز، جعفر قادری در گفتگو با خبرگزاری دانشجو در واکنش به واردات کالاهای غیرضروری به کشور گفت: در واردات کالا یک بهم ریختگی در کشور مشاهده می کنیم و با توجه به اینکه از مرزهای کشور کالاهای لوکس قاچاق می شود اما شاهد هستیم مقادیر زیادی از مبادی رسمی مقادیر کالای لوکس و غیرضروری به کشور وارد می شود.


وی افزود: با توجه به اینکه ما با محدودیت درآمد ارزی مواجه هستیم واردات حجم وسیع کالاهای غیرضروری در این سطح قابل قبول نیست و نیاز است که کنترل های از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص واردات صورت گیرد تا زمینه سوءاستفاده برخی افراد فراهم نشود.


وی افزود: واردات بی رویه کالاهای لوکس امروزه متأسفانه نقطه کدورت مجلس و دولت شده است و باید دولت با کنترل های جدی خود در این خصوص تلاش های زیادی برای رفع موضوع کند.


قادری تصریح کرد: معتقدم وزارت صنعت معدن و تجارت باید در زمینه واردات کالاهای بی رویه برخوردهایش را جدی تر از گذشته کند تا بتواند از تولیدات داخلی حمایت کرده باشد.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات کشور گفت: واردات قاچاق باعث خواهد شد تا دولت و کشور از درآمدهای حاصل از واردات محروم شود و اشتغال و درآمدهای داخلی نیز کاهش یابد و نیازهای اصلی ما به خارج نسبت به گذشته بیشتر شود.


وی در خاتمه تصریح کرد: دولت می تواند با تعرفه های که در خصوص کالاهای وارداتی و لوکس در نظر می گیرد حمایت خود از تولید داخلی را نشان دهد که حمایت از تولیدات داخلی بهترین راهکار برای عدم واردات کالاهای غیرضروری به کشور است.

ارسال نظر