• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89192

نعمت‌زاده:

 با شورای رقابت مشکلی نداریم

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: با شورای رقابت مشکلی نداریم و معاونان این وزارتخانه با این شورا در زمینه واردات خودرو جلسه ای داشتند تا قانون اجرا شود.

محمدرضا نعمت زاده در حاشیه اجلاس کمیسیون مشترک ایران و بلاروس گفت: هر وارد کننده خودرو طبق قانون باید امکانات و توانمندی تعمیر ، نگهداری و ارائه خدمات پس از فروش داشته باشد و قطعات یدکی خودرو را  تامین کند.

 

وی افزود: اما در چند  سال گذشته  اجرای قانون کم رنگ شده است و شاید یک دلیل آن  تحریم باشد و هر کسی شروع به وارد کردن خودرو کرد بدون اینکه خدمات پس از فروش داشته باشد.

 

وزیر صنعت گفت: شکایات زیادی به ما رسیده  است که بررسی کردیم و مشخص شد  قانون باید اجرا شود اما چون شرایط کشور ویژه است گفتیم  طبق قانون نمایندگیهای مجاز که امکان  تعمیر و نگهداری دارند ، خودرو وارد کنند و کسانی که از نظر ارائه خدمات پس از فروش با این نمایندگیها قرارداد ببندند ، مجاز به واردات می باشند  تا مردم بدانند اینها  با نمایندگیهای مجاز قرارداد دارند.

 

وی در ادامه مبادلات  ایران و بلاروس را بسیار ناچیز دانست و گفت مبادلات 80 تا 100 میلیون دلار است که باید  بخش خصوصی بیشتر فعال شود و در آینده نمایشگاهی از توانمندی ایران در بلاروس برگزار می کنیم.

 

نعمت زاده تاکید کرد ارتباط را با بلاروس باید بیشتر کنیم و مشکلات بانکی بین دو کشور را قرار است بانکهای مرکزی  دو کشور  برطرف کنند.

ارسال نظر