• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89021

عضو ناظر شورای رقابت خبر داد:

 توقف تولید تندر 90/ افزایش قیمت منوط به رعایت شروط شورای رقابت است

عضو ناظر شورای رقابت گفت: با توجه به اینکه تولید این خودرو روند کاهشی دارد و قرار است از رده تولید خارج شود، قیمت‌گذاری برای آن انجام نمی‌دهیم ولی مشتقات تندر 90 و محصولات جدید تولیدی بر روی پلت‌فرم این خودرو را قیمت‌گذاری خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادتایمز، محمد علی مددی، عضو ناظر شورای رقابت اظهار داشت: طی دو هفته اخیر جلساتی برای تعیین قیمت 5 محصول جدید ایران خودرو و سایپا در شورای رقابت تشکیل شده است.

 
وی ادامه داد: این جلسات برای قیمت‌گذاری محصولاتی که توسط دو شرکت بزرگ خودروساز آماده فروش هستند، برگزار شده است.
 
 
به گفته مددی، وانت سایپا و پارس تندر 90 از جمله خودروهایی هستند که قرار است توسط شورای رقابت قیمت گذاری شوند.
 
 
وی در مورد قیمت‌گذاری تندر 90 نیز گفت: با توجه به اینکه تولید این خودرو روند کاهشی دارد و قرار است از رده تولید خارج شود، قیمت‌گذاری برای آن انجام نمی‌دهیم ولی مشتقات تندر 90 و محصولات جدید تولیدی بر روی پلت‌فرم این خودرو را قیمت‌گذاری خواهیم کرد.
 
 
عضو ناظر شورای رقابت در مورد رعایت قیمت‌گذاری قبلی انجام شده توسط شورای رقابت در فروش خودروسازان نیز گفت: ارگان‌های ناظر در این مورد مسئول هستند و مسئولیت نظارت بر اجرای آن جزء وظایف شورای رقابت نیست.
 
 
وی در مورد اجرای 5 شرط تعیین شده از سوی شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان هم اظهار داشت: اگر خودروسازان این شروط را رعایت نکنند، افزایش قیمت محصولات آنها را نخواهیم پذیرفت.
ارسال نظر