• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89013

معاون وزیر صنعت خبر داد:

 حضور موثر خودروسازان معتبر جهان در تهران

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط فعلی، صنعت خودرو ایران از رکود تولید در سال‌های گذشته فاصله گرفته و فضای مناسبی برای توسعه مشارکت‌های بین‌المللی در این صنعت فراهم شده است.

به گزارش اقتصادتایمز، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط فعلی، صنعت خودرو ایران از رکود تولید در سال‌های گذشته فاصله گرفته و فضای مناسبی برای توسعه مشارکت‌های بین المللی در این صنعت فراهم شده است.

 

محسن صالحی نیا با بیان این مطلب گفت: در شرایط فعلی، صنعت خودرو ایران از رکود تولید در سال‌های گذشته فاصله گرفته و فضای مناسبی برای توسعه مشارکت‌های بین المللی در این صنعت فراهم شده و دولت نیز تلاش کرده است تا بسترهای لازم برای تحقق این هدف را فراهم کند.

 

وی اظهار داشت: پس از برگزاری نخستین همایش بین المللی صنعت خودرو در سال گذشته، خودروسازان ایرانی مذاکرات متعددی را با خودروسازان مطرح بین المللی دنبال کردند که در همایش آذرماه امسال، می‌تواند زمینه نهایی شدن بسیاری از همکای‌ها باشد.

 

صالحی نیا با اشاره به هدف‌گذاری تولید سه میلیون دستگاه خودرو در افق 1404، افزود: به همین منظور مصمم هستیم تا با توسعه زیرساخت‌ها و بسترهای لازم، سطح توانمندی صنعت خودرو داخلی را از طریق جذب سرمایه گذاری خارجی و یا انعقاد قراردادهای همکاری مشترک با خودروسازان سطح اول جهان ارتقا داده و در افق سند چشم انداز صادرات یک میلیون دستگاه خودرو در سال را نیز محقق کنیم.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: لذا این موضوع می تواند انگیزه خودروسازان بزرگ جهان برای سرمایه گذاری و مشارکت فعال در این صنعت را افزایش دهد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش خواهد کرد تا مشوق‌ها و امکانات لازم برای تحقق این هدف را فراهم کرده است تا شرایط مناسب برای خودروسازان ایجاد شود.

ارسال نظر