• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88655

۳۳۰ میلیارد ریالی برای تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی تخصیص داده می شود

اقتصادتایمز: مدیر کل دفتر امور طرح ها و تامین مالی معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار ۳۳۰ میلیارد ریالی از منابع طرح اعطای کمک های فنی و اعتباری به صنایع جهت تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی خبر داد.

به گزارش اقتصادتایمز، رویا رفیعی با بیان اینکه این اعتبارات در قالب تسهیلات ریالی به طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اعطاء خواهد شد، گفت: اعتبارات طرح از محل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است و در حال حاضر تاییدیه قرارداد از سوی بانک مرکزی اخذ و اعتبارات لازم تخصیص داده شده است.

وی افزود: با توجه به رقم کلی منابع تخصیصی، اعتبارات این محل عمدتا جهت خرید ماشین آلات و اتمام طرح های متوسط و کوچک صنعتی، با هدف تکمیل و تقویت زنجیره های تولید پرداخت می شود.

مدیر کل دفتر امور طرح ها و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه قرارداد عاملیت با بانک صنعت و معدن نهایی شده است، خاطر نشان کرد: تسهیلات مورد درخواست طرح ها پس از معرفی به بانک و تایید بانک یاد شده در مدت زمان کوتاه پرداخت خواهد شد.

رفیعی همچنین یادآور شد: معرفی متقاضیان به بانک صنعت و معدن از اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، تسهیلات یاد شده با نرخ سود مناسب و از طریق قرارداد مشارکت مدنی در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر امور طرح ها و تامین مالی معاونت برنامه ریزی متذکر شد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب و ثبت درخواست تسهیلات احداثاز محل منابع طرح اعطای کمک های فنی و اعتباری به صنایع اقدام کنند.

وی اضافه کرد: تمامی مراحل بررسی مرتبط با ثبت نام، بررسی و معرفی طرح ها به بانک از طریق سامانه های الکترونیکی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

رفیعی با اشاره به اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی همواره در اولویت های معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است، تصریح کرد: در سال ۹۳ نیز پایش این طرح ها در دستور کار دفتر امور طرح ها و تامین مالی خواهد بود.

ارسال نظر