• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88557

افزایش قیمت ۵ گروه کالایی / گوشت قرمز و گوشت مرغ گران شد + جدول

اقتصادتایمز: بانک مرکزی قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۱۶ اسفند ماه ۹۲ را منتشر کرد.

به گزارشاقتصادتایمز، بر اساس گزارش بانک مرکزی، شاهد افزایش قیمت پنج گروه کالایی و تنها کاهش قیمت یک گروه بودیم. قیمت سایر اقلام نیز ثابت ماند.

خلاصه این گزارش به شرح زیر است:

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۰.۲ درصد کاهش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. بهای تخم‌مرغ معادل ۰.۱ درصد افزایش داشت و شانه‌ای ۸۵ هزار تا ۱۱۰ هزار ریال فروش می‌رفت.

برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه دو معادل ۰.۱ درصد کاهش یافت و بهای برنج داخله درجه یک ثابت بود. در گروه حبوب، قیمت تمام اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری، انگور و هندوانه عرضه نمی‌شد و لوبیای سبز عرضه کمی داشت، ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن‌ها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه گردید. میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می‌کردند که در گروه میوه‌های تازه بهای همه اقلام این گروه بین ۰.۲ درصد تا ۱۸.۳ درصد افزایش داشت. در گروه سبزی‌های تازه قیمت بادمجان معادل ۵.۲ درصد و پیاز ۰.۷ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ درصد تا ۶.۲ درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل ۰.۱ درصد، گوشت تازه گاو و گوساله ۱.۷ درصد و گوشت مرغ ۰.۵ درصد افزایش داشت.

قند، شکر، چای و روغن‌نباتی
در این هفته بهای چای خارجی معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و قیمت قند، شکر و انواع روغن‌نباتی ثابت بود.

ارسال نظر