• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88532

نائب رئیس اتحادیه لوازم یدکی:

حدود ۶۰ درصد از لوازم یدکی داخل بازار تولید داخل کشور است

اقتصادتایمز: نائب رئیس اتحادیه لوازم یدکی گفت: قیمت لوازم یدکی در سال آینده بستگی به نرخ ارز دارد. در صورتی که نرخ ارز کاهش پیدا کند، طبیعتا شاهد کاهش قیمت لوازم یدکی در بازار خواهیم بود.

به گزارشاقتصادتایمز، سید مهدی کاظمی، نائب رئیس اتحادیه لوازم یدکی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی «خبرگزاری دانشجو» با اشاره به لزوم افزایش تولیدات داخلی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی گفت: بعد از انقلاب حدود ۳۰ در صد قطعات یدکی ماشین آلات، تولید داخل کشور بودند و حالا با گذشت حدود ۳۵ سال به مرور تولیدات بیشتر و بیشتر می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر بنده احساس می‌کنم چیزی در حدود ۶۰ درصد از قطعات اتومبیل‌ها در داخل مرزهای کشور تولید می‌شود که این آمار علاوه بر کارخانه‌ها یعنی تولیدات بخش خصوصی در داخل بازار است.

کاظمی در بیان وضعیت قیمتی لوزام یدکی در بازار گفت: قیمت‌ها چندان تفاوت نکرده است چرا که ارز همچنان بالاست اما مقداری از استرس و التهابات بازار فروکش کرده است.

نائب رئیس اتحادیه لوازم یدکی ادامه داد: البته اگر بخواهیم قیمت‌ها را با ۵ ماه گذشته و ارز ۳۴۰۰ تومانی مقایسه کنیم، حدود ۵ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: قیمت لوازم یدکی در سال آینده بستگی به نرخ ارز دارد. در صورتی که نرخ ارز کاهش پیدا کند، طبیعتا شاهد کاهش قیمت لوازم یدکی در بازار خواهیم بود.

کاظمی تاکید کرد: بازار لوازم یدکی یک بازار رقابتی می‌باشد. زمانی که با مازاد عرضه و یا کاهش تقاضا مواجه می‌شویم، این روند به خودی خود سبب کاهش قیمت‌ها می‌شود و بسیاری از افزایش قیمت‌ها در این بخش نیز به کمیابی اجناس مربوط می‌شود.

ارسال نظر