• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88397

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مطرح کرد:

دلایل افزایش قیمت میوه و سبزیجات در بازار

اقتصادتایمز: حسین مهاجران گفت: تامین سبزی‌جات از مناطق گرمسیر و گلخانه‌ها سبب افزایش قیمت در روزهای گذشته شده است.

به گزارشاقتصادتایمز، حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»، در خصوص دلیل افزایش قیمت میوه و سبزیجات در بازار گفت: سبزیجات در سه ماهه فصل زمستان از گلخانه و مناطق گرمسیر استان خوزستان تامین می‌شود و دلیل این افزایش قیمت نیز ناشی از افزایش قیمت محصولات در دزفول و گلخانه‌ها می‌باشد. علت افزایش چند درصدی قیمت‌ها نیز همین موارد گلخانه و دزفول است.

وی افزود: گلخانه‌ها نسبت به فضای باز با مقداری هزینه اضافی روبرو هستند که ناچار به افزایش قیمت‌ها می‌شوند.

مهاجران ادامه داد: ریحان منطقه عبدالعظیم به قیمت ۵۰۰ تومان به بازار عرضه می‌شود، در حالی‌که ریحان گلخانه‌ای در حال حاضر ۴۰۰۰ تومان قیمت دارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با اشاره به قیمت سایر محصولات اضافه کرد: اکنون ریحان و شاهی اصفهان به ترتیب ۴۰۰۰ و ۲۵۰۰ تومان است، که به دلیل گل داشتن از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار نمی‌باشد.

وی در ادامه گفت: پونه، تره و جعفری که مربوط به دزفول می‌شود، بر پایه ۱۵۰۰ تومان بوده در صورتی‌که در ۹ ماهه سال تمام این محصولات را در منطقه عبدالعظیم با قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ به بازار عرضه می‌کردیم.

مهاجران وضعیت تامین میوه‌جات را وضعیتی مطلوب بیان کرده و افزود: دو قلم میوه همچون سیب از ابتدای سال افزایش قیمت داشت و همچنان نیز قیمت بالاست. پیاز نیز چند روزی‌ست با افزایش قیمت مواجه شده است که این روند موقتی می‌باشد. سیفی جات همچون کدو، بادمجان و هویج فرنگی کمی افزایش قیمت دارند.

ارسال نظر