• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88395

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک:

بازار پوشاک در رکود / تقاضای قدرتمندی در بازار وجود ندارد

اقتصادتایمز: دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک گفت: امسال جزو سال‌های استثنایی بازار است که رونق چندانی ندارد، امیدواریم وضعیت بهتر شود.

به گزارشاقتصادتایمز، مهدی یکتا، دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»، گفت: بازار پوشاک در سال جاری بازار راکدی را تجربه می‌کند. هر زمانی که تورمی به وجود می‌آید، پیامدهای بعدی‌اش رکود است؛ ما سال گذشته و امسال به خاطر افزایش قیمت‌ها شاهد رکودی بودیم که این رکود تمام بازار را فراگرفته که هنوز نیز ادامه دارد.

وی افزود: اکثر تولیدکنندگان و فروشندگان بازار، امسال را جزو سال‌های استثنایی بازار می‌دانند که رونق چندانی ندارد، البته با توجه به سپری شدن ماه‌های محرم و صفر به سمت ماه‌های پایانی سال امیدوار هستیم وضعیت بهتر شود.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک در خصوص میزان افزایش قیمت‌ها ادامه داد: طبیعتا به خاطر افزایش قیمت مواد، قیمت‌ها یک مقداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است ما با توجه به اینکه میزان تقاضا قیمت را تعیین می‌کند و هنوز تقاضای قدرتمندی در بازار وجود ندارد، نمی‌دانیم قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند یا خیر.

یکتا بیان کرد: نصف پوشاک مورد نیاز بازار از خارج از کشور وارد می‌شود و نصف دیگر آن در اختیار تولید کنندگان داخلی قرار دارد.

وی در ادامه افزود: تولیدکنندگان تمام تلاش خود را می‌کنند تا با افزایش کیفیت و طراحی سهم بیشتری در بازار داشته باشند.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک تاکید کرد: با توجه به رقابت شدیدی که وجود دارد، اکثر تولیدکنندگان تمام توانشان را بر روی این دو مسئله گذاشته‌اند و در درجه بعدی به فکر قیمت و سایر مسائل هستند.

به گزارش اقتصادتایمز، هر ساله از اواسط بهمن‌ماه خرید‌های شب عید آغاز می‌شد، اسفند‌ ماه اوج فروش تک و تامین خرید پوشاک از سوی مغازه‌داران از عمده‌فروشان در بهمن‌ماه صورت می‌گرفت، اما امسال تولید‌کنندگان بر این اعتقادند که خرید عمده‌ای از سوی فعالان بزرگ بازار آغاز نشده است و بازار وضع مناسبی ندارد.

ارسال نظر