• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88103

قیمت جهانی طلا به دنبال سقوط بازارهای سهام آمریکا که تقاضا برای این فلز گرانبها را افزایش داد، به بالاترین سطح در یک ماه گذشته رسیده است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات سنگاپور ۱۲۵۱ دلار معامله شد و تا ۱۲۵۷ دلار نیز صعود کرد. هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در بازار کامکس نیویورک، ۱۲۵۱ دلار معامله شد.

طبق آمار بلومبرگ، حجم معاملات طلای بازار نیویورک روز سه شنبه ۳۳ درصد پایین متوسط ۱۰۰ روز گذشته بوده است.

نشانه‌های افزایش تقاضا در چین به طلا کمک کرده است تا از رکورد اندک ۱۱۸۲ دلار در ۳۱ دسامبر بهبود پیدا کند. تصور می‌رود این کشور در سال گذشته از هند پیشی گرفته و بزرگ‌ترین مصرف کننده طلا در جهان شده است.

در این بین بازار سکه طلا داغ مانده است. آمار ضرابخانه آمریکا نشان داد که فروش سکه طلا روز دوشنبه به ۶۳ هزار اونس رسید که بیشتر از ۵۶ هزار اونس به فروش رفته در کل دسامبر بود. ضرابخانه انگلیس نیز هفته گذشته اعلام کرد موجودی سکه طلای ۲۰۱۴ به دلیل تقاضای فوق العاده به پایان رسیده است.

طلا سال ۲۰۱۳ را با ۲۸ درصد کاهش قیمت به پایان رسید که بزرگ‌ترین کاهش سالانه این فلز گرانبها از سال ۱۹۸۱ به این سو بود. تحلیلگران اظهار می‌کنند که رشد چهار درصدی قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل افت بازارهای سهام بوده است.

ارسال نظر