• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88093

دومین همایش جایزه ملی بهره وری در بخش معدن و صنایع معدنی با هدف توجه بیشتر شرکت ها به ارتقای بهره وری، اسفند ماه امسال در تهران برگزار می شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، دبیر علمی این همایش با اعلام خبر بالا ضمن اشاره به موفقیت آمیز بودن نتایج نخستین دوره این همایش گفت: در دومین دوره جایزه ملی بهره وری بخش معدن و صنایع معدنی ۴۳ شرکت از بخش های خصوصی و دولتی برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کرده اند. این درحالیست که در دوره قبل این همایش تنها ۲۶ شرکت حضور داشتند. حسین پاکدامن افزود: شرکت های بزرگ در بخش معدن و صنایع معدنی از جمله فولاد، سنگ آهن، زغال سنگ، آلومینیوم و سرب و روی از جمله شرکت کنندگان در این دوره از جایزه بهره وری هستند.

مدیر تحول اداری و فن آوری اطلاعات ایمیدرو ادامه داد: ایمیدرو علاوه بر ارزیابی بهره وری شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی، ‌ به شرکت هایی که تمایل داشته باشند، خدمات آموزشی، مشاوره ای و بهبود بهره وری ارایه خواهد کرد.

به گفته پاکدامن برگزاری دوره های آموزشی، ارایه خدمات همیاری(مشاوره)، ارزیابی و پیشنهاد پروژه های بهبود و خدمات بهینه کاوی از جمله خدمات ایمیدرو در قالب فرایند ارزیابی بهره وری به شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی خواهد بود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین راهکارهای توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی توجه به بهره وری و تلاش برای ارتقای آن است، گفت: بر اساس اهداف برنامه پنجم قرار است حدود یک سوم رشد اقتصادی کشور(برابر با ۷.۲ درصد) از محل ارتقای بهره وری حاصل شود؛ لذا توجه هر چه بیشتر شرکت ها به بهره وری سبب تسریع در تحقق اهداف برنامه خواهد شد.

به گفته او، همایش بهره وری و تقدیر از شرکت های حاضر در فرآیند یاد شده، نیمه دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر