• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88064

رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

وام مسکن باید مدیریت شود / بازار مسکن همچنان در رکود

اقتصادتایمز: رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به اینکه بازار مسکن همچنان در رکود است، گفت: افزایش وام مسکن طرح خوبی است که باید مدیریت شود.

به گزارشاقتصادتایمز، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در خصوص اثرات افزایش میزان وام مسکن گفت: تسهیلات همیشه خوب است، اما هنور میزان این تسهیلات کافی نیست مخصوصا برای شهرهای بزرگی همچون تهران، اصفهان و شیراز. اما به هر حال روند کار را حرکت می‌دهد.

وی افزود: تاکنون دو حرکت مفید در زمینه مسکن انجام شده است، آزادسازی وام و خرید و فروش مسکن مهر توسط دولت که هر دو فعالیتی مثبت بوده است.

خسروی تاثیرات افزایش میزان وام مسکن را قابل مدیریت خواند و بیان کرد: نظر کارشناسان در این خصوص محترم است اما آنچه که باید توجه داشت اگر قرار باشد تسهیلاتی پرداخت نشود، بازار مسکن همچنان در رکود باقی می‌ماند. تسهیلات همیشه برای ما سازنده خواهد بود، منتها باید با یک مدیریت درست و کارا از سوء استفاده‌ها جلوگیری کرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: تا زمانی که از حقی ممانعت ایجاد شود، دریچه برای خلاف باز خواهد بود.

وی با توجه به تجربه‌های گذشته اظهار داشت: در سال ۸۴-۸۵ با بازگشایی بانک‌های خصوصی، وام‌های ۸۰ درصدی پرداخت شد که نتیجه آن پولدارتر شدن پولدارها و فقیرتر شدن فقرا بود. پس بنا به این تجربات حتما دولت تمهیداتی اندیشیده است تا کسی از این طرح سوء استفاده‌ای نکند.

خسروی بازار مسکن را همچنان در رکود خواند و گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی از اعلام این اخبار نگذشته، هنوز میزان معاملات تغییری نکرده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: آزادسازی مسکن مهر در صورتی سبب افزایش قیمت این واحدها می‌شود که متقاضی برای آن زیاد باشد. در غیر این صورت افزایش قیمت نخواهیم داشت. / خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر