• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88063

ابوالفضل صومعلو:

دستور افزایش هزینه ساخت مسکن مهر صادر شد / هر متر مربع؛ کمتر از ۱۰۰ هزار تومان

اقتصادتایمز: معاون وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ مابه‌التفاوت هزینه های ساخت پروژه های مسکن مهر خبر داد و گفت: دستور افزایش هزینه ساخت پروژه‌های مسکن مهر به میزان کمتر از ۱۰۰ هزار تومان در هر مترمربع صادر شد.

به گزارشاقتصادتایمز، ابوالفضل صومعلو در گفتگو با مهر با اشاره به ابلاغ دستورالعمل شماره ۳ مبنی بر افزایش هزینه مسکن مهر در روز جاری، گفت: در راستای بخشنامه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، ابلاغیه جدیدی برای افزایش کمتر از ۱۰۰ هزار تومان در هر مترمربع برای واحدهای مسکن مهر صادر شد.

وی افزود: در ابتدای امسال دو دستورالعمل شماره ۱ و شماره ۲ برای افزایش قیمت ساخت مسکن مهر ابلاغ شده بود که براساس دستورالعمل شماره ۱،۴۰ هزار تومان و دستورالعمل شماره ۲،۱۵ هزار تومان به هر مترمربع افزوده شده بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: دستورالعمل شماره ۳ به تایید همه سازمان‌های ذیربط، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و قائم مقام وزیر بر امور مسکن مهر و همچنین وزیر راه و شهرسازی رسیده و از سوی معاونت مسکن و ساختمان ابلاغ شده است.

صومعلو با بیان اینکه در افزایش نرخ ارز در سال گذشته قیمت مصالح ساختمانی تحت تاثیر قرار گرفت، گفت: به همین جهت اجرای پروژه ها برای سازندگان امکان پذیر نبود بنابراین دستورالعمل شماره ۳ را ابلاغ کردیم.

این دستورالعمل شامل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر می‌شود و واحدهای ساخته و تحویل شده شامل آن نمی‌شود.

تصویر ابلاغیه جدیدی برای افزایش کمتر از ۱۰۰ هزار تومان در هر مترمربع برای واحدهای مسکن مهر به شرح ذیل است:

تصویر ابلاغیه

ارسال نظر