• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86304

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندخبر داد:

افزایش ۱۰ درصدی " مصرف گوشت " / گوشت گوسفندی برای عرضه به مشتری کیلویی ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان

اقتصادتایمز: رئیس اتحادیه تهیه و توزیع " گوشت گوسفندی " گفت: میزان مصرف در شب و روز اربعین نسبت به ایام دیگر ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارشاقتصاد تایمزعلی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: میزان مصرف گوشت گوسفندی در اربعین حسینی نسبت به روزهای دیگر ۵ الی ۱۰ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: البته به دلیل عرضه بالای گوشت گوسفند در بازار کشور علی‌رغم افزایش تقاضا در ماه محرم و صفر برای تهیه نذورات نرخ گوشت گوسفند نه تنها هیچ افزایش نیافته بلکه هفته‌هاست که ثابت مانده است.

ملکی با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت یک کیلو گوشت گوسفندی برای عرضه به مشتری در ۲۷ هزار الی ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان است اظهار داشت: با کاهش قیمت دلار انگیزه و تمایل برخی افراد برای خروج دام زنده از کشور به شدت پایین آمده و همین امر موجب شده تا در بازار هیچ کمبودی در زمینه عرضه گوشت گوسفند وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران از کشور ارمنستان ۱۰۰هزار رأی گوسفند وارد کرده، گفت: تعداد دقیق آن را نمی‌دانم ولی واردات گوشت گوسفند از ارمنستان کاملا صحت دارد که البته با ارز آزاد صورت گرفته است.

ملکی افزود: با وجود اینکه واردات دام زنده از ارمنستان با ارز آزاد انجام می‌شود ولی قیمت آن در بازار کشور پایین تر از قیمت گوشت گوسفندی تولید داخل است.

ارسال نظر