• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85228

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در زنجیره تولید تا مصرف حلقه مفقوده وجود دارد. در شرایط فعلی پرداختن به این بخش، علاوه بر اینکه بیش از هر زمان دیگر به عنوان یکی از مطالبات به حق مردمی تلقی و مطرح می شود تکالیف انکارناپذیری را نیز برای مسوولان اجرایی از یک سو و بنگاههای اقتصادی فعال در این حوزه از سوی دیگر ایجاد می کند.

به گزارشاقتصاد تایمزجواد تقوی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که دومین نمایشگاه خدمات پس از فروش با حضور نعمت زاده، وزیر صنعت و تجارت و برترین شرکتهای تجاری فعال در این عرصه ۱۹ آذرماه در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، اظهار کرد: در دنیای رقابتی امروز ارائه خدمات پس از فروش نه تنها راهکاری برای توسعه بازار محسوب می‌شود بلکه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای جوابگویی به نیازها و انتظارات جدی مصرف کنندگانی است که برای خرید کالایی با نشان تجاری خاص اقدام می‌کنند.

وی با بیان این‌که رضایتمندی مصرف کنندگان هم برای عرضه کنندگان کالاها به عنوان فعالان عرصه اقتصاد و هم برای حاکمیت به عنوان مدافع حقوق و مطالبات مردم حائز اهمیت است، تصریح کرد: آنچه در اهتمام به موضوع خدمات پس از فروش از جانب متولیان حکومتی باید مدنظر قرار گیرد قوام بخشیدن به ضوابط و مقررات حاکم در این بخش و نظارت جدی بر حسن اجرای آن است.

رییس سازمان حمایت درباره تکلیف بنگاههای اقتصادی حاضر در این عرصه بیان کرد: بنگاههای اقتصادی برای انجام این تکلیف نباید پرداختن به خدمات پس از فروش و جلب رضایتمندی مشتریان را هزینه قلمداد کنند، بلکه توجه به این بخش تضمین کننده فروش بیشتر و در نتیجه سودآوری مطمئن تری را برای آنان در پی خواهد داشت.

تقوی افزود: ارائه خدمات واقعی، پرهیز از تبلیغ خلاف واقع، اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف به مشتریان، استمرار در ارائه خدمات مطلوب و تلاش برای توسعه و ارتقای سطح این خدمات بی تردید نه تنها رمز ماندگاری این بنگاههاست بلکه آینده فعالیتهای آن را نیز تضمین می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که سازمان حمایت تلاش کرده تا از طرق مختلف در راستای اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و ایجاد رقابت سالم در حوزه خدمات پس از فروش گام بردارد، گفت: اما تا رسیدن به قله هنوز راهی طولانی در پیش است که امیدواریم با حمایت معنوی از این حرکت شاهد تحقق هر چه سریعتر اهدافی که در قانون رعایت حقوق مصرف کنندگان مورد تاکید قرار گرفته باشیم.

رییس سازمان حمایت درباره اهداف برگزاری نمایشگاه‌ خدمات‌پس‌از فروش خاطرنشان کرد: هدف از انجام این اقدام ارتقای سطح آگاهی‌های مصرف کنندگان در خصوص حقوق و مطالب خود پس از خرید کالاهای سرمایه ای و مصرفی بادوام، معرفی نمایندگان برترارائه کننده خدمات پس از فروش و تبادل تجربه و ایجاد رقابت جهت ارائه خدمات بهتر به مصرف کنندگان است.

ارسال نظر