• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85170

رییس اتاق بازرگانی ایران ضمن تاکید بر عدم امنیت شغلی برای کارگران در کشور از دولت تدبیر و امید خواست که در کار تولید تعجیل کند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در نشست صبحانه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدا ضمن بیان عنوان‌های اجرایی ربیعی در گذشته گفت: در حال حاضر آنچه با آن روبه‌رو هستیم، نیروی انسانی و سرمایه‌ای است که حال هر دو ناخوش است. وی ادامه داد: درآمدها و حقوق‌ها کفاف زندگی کارگران را نمی‌دهد و همین حداقل‌ها نیز در معرض تهدید است.

شافعی با بیان این‌که امنیت شغلی برای همین حداقل‌ها نیست، وجود ندارد، گفت: فشارهای اعمال شده در بخش تولید، افزایش قیمت حامل‌های انرژی، رکود تورمی، مشکلات بانکی و ممنوع‌الخروج‌شدن مدیران باعثنگرانی‌های زیادی شده‌اند.

وی با تاکید بر این‌که تحقق اهداف تولید ملی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری تنها با هماهنگی و همدلی در وضعیت موجود امکان‌پذیر است، تصریح کرد: شرایط معیشت نیروی کار وقتی بهبود می‌یابد که شرایط اقتصادی طوری باشد که بتواند مشکل نیروی کار را حل کند تا نیروی کار پویا شده و رشد یابد.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید براساس آنچه تاکنون نشان داده امیدواری نسبت به آینده به وجود آمده ولی در کار تولید باید تعجیل کرد.

وی با بیان این‌که تدوین و اجرای برنامه‌های بخش تولید با مشارکت خود تولید باید تدوین شود، اظهار کرد: در موضوع سرمایه‌گذاری آیا با وجود این همه سرمایه‌گذاری ناتمام و نابهره‌ور باید به سمت سرمایه‌گذاری‌های جدید رفت؟ آیا تمام پروژه‌های ناتمام باید اجرایی شود و آیا نباید بخشی از آنها رها شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران در پایان با تاکید بر این‌که حرکت با چشم بسته در گذشته نباید راه آینده‌ ما را متفاوت سازد، گفت: پرکردن ظرفیت‌های خالی تولید با سرمایه‌گذاری، کنترل تورم و سوق دادن نقدینگی به سمت تولید باید در پروسه‌ تولید کشور مدنظر قرار بگیرد. باید در شرایط بحران این توقع را داشت که سازمان تامین اجتماعی با سعه صدر بیشتری به حمایت از تولید بپردازد.

ارسال نظر