• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85047

اقتصاد تایمز گزارش می دهد:

بررسی هفتگی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز / میانگین نرخ دلار ۲۹۵۰ تومان

اقتصادتایمز: میانگین بهای طلا در هفته جاری هر گرم ۸۸ هزار و ۳۷۷ تومان بوده است که نسبت به هفته گذشته ۲۴۷ تومان افزایش را نشان می‌دهد. با توجه به میانگین قیمت طلا در هفته جاری و بررسی روند قیمت در هفته‌های گذشته می توان گفت که روند کاهشی قیمت طلا در چند وقت گذشته متوقف شده است.

میانگین بهای طلا در هفته جاری هر گرم ۸۸ هزار و ۳۷۷ تومان بوده است که نسبت به هفته گذشته ۲۴۷ تومان افزایش را نشان می‌دهد. با توجه به میانگین قیمت طلا در هفته جاری و بررسی روند قیمت در هفته‌های گذشته می توان گفت که روند کاهشی قیمت طلا در چند وقت گذشته متوقف شده است.

به گزارشاقتصادتایمز، در هفته جاری عوامل تاثیرگذار روی قیمت طلا در ایران شامل بهای طلا در بازارهای جهانی با میانگین ۱۲۳۷ دلارو ۱۸۳ سنت و روند کاهشی نرخ دلار با میانگین ۲۹۵۰ تومان بوده است و از سویی دیگر حجم عرضه و تقاضا بی تاثیر بر قیمت‌ها نبوده و نشان از آن دارد که عرضه و تقاضا و افزایش میانگین نرخ دلار توانسته تاثیر بیشتری نسبت به اونس جهانی بر قیمت طلا در ایران داشته باشد.

سکه تمام طرح جدید

سکه تمام طرح جدید در هفته جاری قیمت ۸۶۱ هزار و ۷۵۰ تومان را به عنوان نرخ میانگین به ثبت رسانده است که ۳۲۵۰ تومان بیش‌تر از نرخ میانگین آن در هفته گذشته است.

سکه تمام طرح قدیم

سکه تمام طرح قدیم قیمت ۸۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان را به عنوان نرخ میانگین به ثبت رسانده است که با توجه به قیمت میانگین هفته جاری و هفته گذشته می توان گفت قیمت میانگین سکه تمام طرح جدید بار دیگر از قیمت میانگین سکه تمام طرح قدیم پیشی گرفته است. همچنین قیمت میانگین سکه در هفته جاری ۲۹۰۰ تومان بیش‌تر از میانگین هفته گذشته بوده است.

نیم سکه

قیمت میانگین این هفته نیم سکه ۴۳۸ هزار و ۸۳۳ تومان بود که ۶۱۶۷ تومان از قیمت میانگین هفته گذشته کمتر بوده است. قیمت نیم‌سکه روند کاهشی نسبت به میانگین قیمت هفته گذشته آن به خود گرفته است و این روند برخلاف روند سکه تمام و بهای طلا در ایران است.

ربع سکه

قیمت میانگین این هفته ربع سکه ۲۶۰ هزار و ۸۳۳ تومان بود که ۴۸۳۳ تومان بیشتر از میانگین هفته قبل است. بیشترین قیمت این هفته در روز دو‌شنبه با ۲۶۵ هزار تومان و کمترین آن چهار‌شنبه با ۲۵۸ هزار تومان به ثبت رسید.

سکه یک گرمی

قیمت سکه یک گرمی طی این هفته در سه روز متوالی ۱۷۰ هزار تومان بود و مابقی روزها ۱۶۸ هزار تومان که با این تفاسیر قیمت میانگین سکه یک گرمی به قیمت ۱۷۰ هزار تومان نزدیک شده و قیمت ۱۶۹ هزار و ۳۳۳ تومان را به ثبت رسانده است.

طلای ۱۸ عیار

در هفته گذشته میانگین بهای طلا در ایران گرمی ۸۸ هزار و ۲۷۷ تومان ثبت شده که با توجه به قیمت میانگین هفته گذشته ۲۴۷ تومان افزایش را نشان می‌دهد.

اونس جهانی

میانگین قیمت اونس جهانی نیز با کاهش ۱۴ دلار و ۷۸۳ سنتی نسبت به هفته گذشته نرخ ۱۲۳۷ دلار و ۱۸۳ سنتی را به ثبت رسانده است.

بیشترین قیمت اونس جهانی اواخر هفته گذشته میلادی با نرخ ۱۲۵۵ دلاری و ۱۰ سنتی بوده است.

ارز

میانگین نرخ دلار در هفته جاری ۲۹۵۰ تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۲ تومان افزایش داشته است.

از سویی دیگر میانگین یورو در هفته جاری ۴۰۱۵ تومان است که نسبت به فته گذشته ۱۰ تومان افزایش یافته است.

ایسنا

ارسال نظر