• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85007

سعد‌محمدی گفت: در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷.۵ درصدی در تولید داشتیم.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از باشگاه خبرنگاران، سعد محمدی مدیرعامل ذوب آهن در همایش تحلیل شرایط ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: با وجود مشکلات بسیار ازجمله کاهش قیمت محصولات، ‌ رکود بازار و کاهش قیمت ارز که منجر به کاهش ارزش صادرات شرکت شده، در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۳ درصد EPS(سود پیش بینی شده برای هر سهم) ‌ شرکت محقق شده که این مسئله بسیار قابل تحسین است.

وی با اشاره به کاهش تدریجی مصرف انرژی و همچنین بهبود شرایط تولید، گفت: در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷.۵ درصدی در تولید داشتیم.

سعدمحمدی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال ۹۲ به رشد ۱۵ درصدی در تولید نسبت به سال گذشته برسیم که می تواند رتبه اول در افزایش تولید را برای ذوب آهن به ارمغان بیاورد.

وی افزود: شرایط کنونی تولید در ذوب آهن نشان می‌دهد که در سال ۹۳ بدون هیچ گونه مشکلی می توانیم از تولید ۳ میلیون تن گذر کنیم.

سعد محمدی با اشاره به ارزش ۱۱۳ میلیون دلاری صادرات محصولات شرکت از ابتدای سال تا کنون ابراز امیدواری کرد که در این زمینه نیز ذوب آهن بتواند صاحب رکورد جدیدی شود.

مدیرعامل ذوب‌آهن در ادامه به شرایط خط تولید این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: بهره برداری از ۷۲ سلول باطری شماره ۳ برای اولین بار، راه اندازی باطری شماره یک در دهه فجر، ‌ رکوردهای تولید در فولادسازی، آگلومراسیون و عبور میزان تولید نورد از ۲۵۰ هزارتن در آذرماه از جمله اقدامات ذوب‌آهن اصفهان است که یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

وی کاهش قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن را بسیار محسوس دانست و افزود: این مهم همچنان در اولویت‌های اصلی ماست و در این راستا پروژه های مختلفی از جمله استفاده از کک ریزه‌ها در دستور کار قرار دارد.

سعد محمدی با اشاره به کاهش قیمت محصولات فولادی و رکورد در این بازار گفت: در این شرایط صرفه جویی و بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی بنا بر نظر مقام معظم رهبری بسیار ضروری است.

مدیرعامل ذوب‌آهن ابراز امیدواری کرد که در بهمن ماه، بازار محصولات فولادی از رکود خارج شود و شرایط فروش ذوب آهن نیز بهبود یابد.

*رشد ۱۰ درصدی روند مالی ذوب‌آهن در ۶ماهه نخست ۹۲

طلایی معاون مالی و اقتصادی ذوب‌آهن نیز در این همایش، ‌ گزارشی از وضعیت مالی و نقدینگی این شرکت ارائه داد.

وی گفت: در ۶ ماهه اول امسال دارایی‌های جاری شرکت بیش از ۲۰ درصد و بدهی‌های جاری ۱۰ درصد افزایش یافته است بنابراین این ارقام رشد ۱۰ درصدی روند مالی ذوب آهن نشان می‌دهد.

طلایی با اشاره به طلب ۳۸۰۰ میلیارد ریالی ذوب آهن از صندوق بازنشستگی فولاد گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲۴۰ میلیارد ریال به صندوق بازنشستگی پرداخت شده است که این رقم در آبان ماه ۴۸ میلیارد ریال است و عمدتاً مربوط به هزینه های درمان بازنشستگان است.

معاون مالی واقتصادی ذوب‌آهن در بخشی از سخنان خود از افزایش ۴۲ درصدی فروش و افزایش ۸۹ درصدی سود ناشی از عملیات شرکت در ۶ ماهه اول سال ۹۲ نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته خبر داد و افزود: ‌خوشبختانه در ۶ ماهه اول امسال ۵۳ درصد EPS(سود پیش بینی شده برای هرسهم) ‌ شرکت برای سال جاری محقق شده است که در مجموع نشان دهنده رشد روند وضعیت مالی در شرکت ذوب آهن اصفهان در مقایسه با شرکت هایی چون فولاد مبارکه و فولاد خوزستان می باشد.

ارسال نظر