• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84668

تولید طلا در استرالیا که دومین تولیدکننده این فلز در جهان است، در سه ماهه سوم سال جاری تا پایان سپتامبر به دلیل استخراج سنگهایی با عیار بالاتر، افزایش یافت.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، شرکت استرالیایی سوربیتون اعلام کرد که تولید طلا از ۶۷ تن در سه ماهه دوم به ۶۹.۵ تن در سه ماهه سوم سال جاری افزایش پیدا کرد. میزان طلای تولید شده در سه ماهه سوم سال گذشته ۶۲ تن بود.

قیمت طلا پس از اینکه در آوریل روند نزولی شدیدی پیدا کرد و منجر به افزایش فروش سکه، جواهرات و شمش شد، ۷.۶ درصد در سه ماهه سوم صعود کرد که نخستین افزایش قیمت سه ماهه در یک سال گذشته بود. با این همه این فلز گرانبها از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل مطرح شدن احتمال کاهش تدریجی خرید ماهانه اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی آمریکا، ۲۶ درصد افت قیمت داشته و احتمالا پس از ۱۲ سال رشد پیاپی قیمت، امسال نخستین کاهش سالانه را تجربه خواهد کرد.

آخرین گزارش نشست سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا که ۲۰ نوامبر منتشر شد، نشان می‌دهد مقامات این بانک انتظار دارند با بهبود اوضاع اقتصادی، کاهش میزان خرید اوراق قرضه را ظرف چند ماه آینده آغاز کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین در سال ۲۰۱۲ بزرگ‌ترین تولیدکننده طلا در جهان بود و پس از آن استرالیا قرار گرفت. طبق آمار انجمن طلای چین، تولید طلای این کشور ۶.۸ درصد در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی افزایش یافت و به ۳۰۷.۸ تن رسید و در سه ماهه سوم نیز ۱۱۵ تن بود.

ارسال نظر