• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83342

در هفت ماه نخست امسال:

۱۷۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرک آستارا صادر شد

اقتصادتایمز: ‏مدیر کل گمرک آستارا از صادرات ۱۷۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از این گمرک خبر داد.

‏مدیر کل گمرک آستارا از صادرات ۱۷۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از این گمرک خبر داد.

به گزارشاقتصادتایمزبه نقل از فارس جهانگیر بخشی ‏مدیر کل گمرک آستارا با اشاره به صادرات کالای غیر نفتی اظهار داشت: در طی هفت ماهه امسال ۴۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۷۰میلیون دلار به خارج کشور صادر شده است.

وی افزود: عمده کالاهای صادره شامل محصولات کشاورزی، سیمان، گچ، شوینده ها، محصولات شیمیایی، ‌ پارچه، صنایع دستی، فرش و موکت، البسه، کیف و کفش، مصالح ساختمانی و پلاستیکی، محصولات معدنی و فلزی به کشورهای آذربایجان، گرجستان و روسیه صادر شده است.

به گفته بخشی در طی همین مدت ۳۳ هزار تن کالا به ارزش ۹۰ میلیون دلار از طریق گمرک آستارا ترانزیت شده است این میزان ترانزیت خارجی ورودی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۳۳ درصد و از حیثارزش ۳۳درصد افزایش داشته است.

عمده کالاهای ترانزیت ورودی لوازم چوب، فرآورده‌های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم شیشه و ورق آهن بوده است که از کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان، اکراین به مقصد کشورهای ترکیه، عراق، امارت متحده ترانزیت شده است، در مدت یادشده ۷ هزار تن کالا به ارزش ۱۱ میلیون دلار در قالب تجارت چمدانی از طریق گمرک آستارا به خارج از کشور صادر شده است.

همچنین عمده کالاهای صادرات چمدانی شامل مواد غذایی، البسه، مواد پلاستیکی، محصولات کشاورزی به کشور جمهوری آذربایجان صادر گردیده است در همین مدت ۳۴۱۷۲۳ نفر مسافر از طریق گمرک آستارا تردد کرده اند که این مقدار نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل۳۰ درصد افزایش داشته است.

درآمد عمومی اداره کل گمرک آستارا در هفت ماهه سال جاری مبلغ ۱۴۲ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶۰درصد افزایش داشته است.

ارسال نظر