• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83076

رئیس شورای رقابت از حضور وزیر صنعت در جلسه امروز این شورا برای بررسی موضوع قیمت‌گذاری خودرو خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمزجمشید پژویان در گفت ‌و گو با فارس اظهار داشت: در جلسه امروز شورای رقابت، موضوع قیمت‌گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت بررسی خواهد شد.

به گزارش فارس، نعمت زاده وزیر صنعت پس از انتصابش در وزارت صنعت با انتقاد از مصوبه شورای رقابت مبنی بر انحصاری بودن تولید خودرو، از ارائه درخواستی به این شورا برای بازنگری در این خصوص خبر داد.

وی با قیمت‌گذاری خودرو با ساز و کار شورای رقابت مخالف است و معتقد است قیمت خودرو باید خارج از این شورا تعیین شود.

این اظهارنظر وزیر صنعت، واکنش پژویان را به همراه داشت که برای حل اختلاف موجود در این زمینه و به منظور تصمیم‌گیری در مورد چگونگی قیمت‌گذاری خودرو، جلسه امروز شورای رقابت با حضور وزیر صنعت برگزار خواهد شد.

پس از آنکه طی روزهای گذشته وزیر صنعت از عدم کاهش قیمت خودرو و احتمال تغییر قیمت برخی خودروها خبر داد، مدیران ایران خودرو و سایپا از افزایش قیمت محصولاتشان خبر دادند اما پس از واکنش مردم و نمایندگان مجلس به این موضوع، رئیس سازمان گسترش و خودروسازان اعلام کردند که قیمت خودرو تا پایان سال افزایش نخواهد یافت.

با این حال، بازی وزیر صنعت و خودروسازان بر سر قیمت‌گذاری خودروها، بازار خودرو را ملتهب کرد و قیمت‌ برخی خودروها را تا یک و نیم میلیون تومان افزایش داد.

این اظهارات باعثشد تا با وجود رکود خرید و فروش در این بازار، قیمت خودروهای داخلی تا یک و نیم میلیون تومان افزایش یابد.

این در حالی است که خریداری برای خودروها در بازار وجود ندارد و مردم همچنان منتظر ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها هستند.

ارسال نظر