• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82531

نماینده اقتصادی دولت کومور در ایران اعلام کرد: طی توافقات صورت گرفته با دولت کومور زمینه حضور فعال شرکت های ایرانی و صادرات خدمات فنی و مهندسی به این کشور فراهم شده است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل ازایسنا، جلیل مکینه چی در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجارت سازمان همکاری های اسلامی ضمن بیان این مطلب افزود: کشور کومور از یک بازار مستعد برای حضور شرکت ها و پیمانکاران ایرانی به ویژه در حوزه فعالیت های عمرانی برخوردار است و با توجه به عقب ماندگی این کشور در توسعه بسیاری از زیرساخت ها، فعالان اقتصادی ایران می توانند از این ظرفیت ها نهایت بهره برداری را داشته باشند. وی افزود: در جریان سفر معاون رئیس جمهور و مقامات عالیرتبه این کشور به ایران و حضور در مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، توافقات اولیه برای گسترش همکاری های اقتصادی صورت گرفته است و دفتر نمایندگی اقتصادی این کشور در ایران هماهنگی های لازم جهت حضور شرکت ها و پیمانکاران ایرانی در این کشور را انجام خواهد داد.

مکینه چی خاطرنشان کرد: به همین منظور در نخستین گام قرارداد احداث۱۵۰۰واحد مسکونی توسط سازندگان ایرانی در کشور کومور منعقد شده که در اجرای این قراردادها صدور خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی در اولویت قرار گرفته است.

نماینده اقتصادی دولت کومور در ایران افزود: این کشور در حوزه های همچون راهسازی، بنادر و کشتیرانی، صیادی و شیلات، کشاورزی، احداثکارخانجات، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دیگر بخش های عمرانی از ظرفیت های قابل قبولی برخوردار بوده و یک فرصت بزرگ برای شرکت های ایرانی به شمار می رود.

وی با اشاره به علاقه مندی مقامات این کشور به گسترش همکاری ها و مناسبات اقتصادی با کشورهای اسلامی به ویژه ایران افزود: دفتر نمایندگی اقتصادی کومور در ایران آمادگی دارد تا اطلاعات و راهنمایی های لازم جهت شرایط و نحوه حضور شرکت های ایرانی در این کشور را ارائه دهد.

او اضافه کرد: با توجه به گستردگی بازارهای منطقه شرق آفریقا، کشور کومور در عین حال می تواند پایگاه مطمئنی برای استقرار شرکت های ایرانی و حضور آنها در بازار سایر کشورهای منطقه و همسایه به شمار رود.

وی افزود: همزمان با برپایی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجارت سازمان همکاری های اسلامی، غرفه کشور کومور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران، سالن خلیج فارس غرفه شماره ۴۵ بر پا است و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به این محل مراجعه کنند.

ارسال نظر