• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82323

شرکت آبفای استان تهران اعلام کرد:

تامین آب تهران در حالت هشدار قرار گرفت / احتمال قطع یا افت فشار آب

اقتصادتایمز: شرکت آبفای استان تهران اعلام کرد: به دلیل افت ۵۰ درصدی ذخیره آب سدهای استان، وضعیت آبرسانی به پایتخت نشینان در حالت هشدار قرار گرفت و مردم باید حداقل ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند.

شرکت آبفای استان تهران اعلام کرد: به دلیل افت ۵۰ درصدی ذخیره آب سدهای استان، وضعیت آبرسانی به پایتخت نشینان در حالت هشدار قرار گرفت و مردم باید حداقل ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند.

به گزارشاقتصادتایمز، شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعیه‌ ای تامین آب تهران را در وضعیت هشدار اعلام کرد. در اطلاعیه این شرکت آمده است: میزان بارندگی‌های امسال در مقایسه با سال گذشته ۳۲ درصد کاهش داشته و از سوی دیگر بر اساس پیش‌بینی‌ها، در طول پاییز امسال میزان بارندگی‌ها بسیار ناچیز خواهد بود و همین مسئله موجب کاهش حجم آب مخازن سدهای اطراف تهران تا ۵۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شده است.

با توجه به وضعیت پیش‌ آمده، مشارکت یکایک شهروندان استان تهران یگانه راهکار موجود برای ممانعت از بروز هرگونه محدودیت توزیع آب(قطع یا افت فشار آب در مناطق مختلف) به شمار می‌آید.

در پایان این اطلاعیه، شرکت آب و فاضلاب استان تهران از شهروندان استان تهران درخواست کرده است دستکم ۲۰ درصد از میزان مصرف روزانه آب خود را کاهش دهند تا از هرگونه محدودیت توزیع آب طی روزهای آتی جلوگیری شود.

ارسال نظر