• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91475

استفتاء پیرامون معامله با بهائیان

آیت‌الله مکارم شیرازی: بهائیان منحرف و جزء کفّار حربی هستند و هیچ گونه همکاری با آنها جایز نیست

مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «معامله با بهائیان» پاسخ گفتند.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، آیت‌الله مکارم شیرازی به استفتائی پیرامون «معامله با بهائیان» پاسخ گفتند که تقدیم حضور علاقه‌مندان می‌شود.

معامله با بهائیان پرسش: آیا خرید و فروش با بهائیان حرام است؟ پاسخ: شک نیست که آنها افراد منحرفی هستند، و اساس مذهب ساختگی آنها از سوی دولت های استعماری انگلستان و آمریکاست و جزء کفّار حربی هستند و هیچ گونه همکاری با آنها جایز نیست.

به گزارش اقتصادتایمز در دستور کار جدید رابطین بهائی در ایران تاکید شده است مبلغان با پخش اعلامیه و کتب ضاله که معرف آئین بهائی است سعی در عضو گیری گسترده در تهران و برخی شهر های بزرگ کشور به ویژه از میان نوجوانان و جوانان داشته باشند  که در این خصوص اقتصادتایمز به زودی اسنادی تکان دهنده را انتشار خواهد داد.

شایان ذکر است فرقه ضاله بهائیت از زمان رژیم پهلوی حرص شدیدی برای دست‌اندازی به منابع اقتصادی کشور و تصاحب آنها در سر داشت و برای رسیدن به این منظور از هیچ تخلفی فروگذار نکرد. عناصر تشکیلاتی و غیرتشکیلاتی فرقه ضاله بهائیت با همکاری سران رژیم منحوس پهلوی توانستند در این عرصه توفیقات شایانی را کسب نمایند از جمله آنها می‌توان به عبدالکریم ایادی، پزشک مخصوص شاه،‌ هژبر یزدانی، حبیب ثالث پاسال و دهها عنصر دیگر بهائی اشاره کرد که بنا به اظهارات فردوست برخی از آنان بیش از 80 شغل را برای خود دست و پا کرده بودند.

بهاییت

با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ، ایران داشتن یک عقیده و مرام آزاد را خلاف نمی داند ولی اعلان و ابراز آن به منظور تحریف افکار دیگران، جریان سازی و یا تبلیغ و تظاهر به قصد اغواگرای و تشویش اذهان دیگران و عناوین مشابه مجاز نمی داند و انتظار می رود هرچه سریعتر نسبت به جلوگیری از فعالیت های آشکار مبلغان بهائی در ایران جلو گیری شود.

همچنین بهائیان در ادامه رویکرد تبلیغاتی و به منظور ارایه وجهه و شخصیت تراشی برای مبانی بی بنیان و تاریخ سراسر تاریک خود، نمایش هایی دروغ در قالب های مختلف از نگارش کتاب گرفته تا ساخت فیلم و تئاتر  را در دستورکار تشکیلات دارند. یکی از آخرین نمودهای این نمایش ها، تئاتری با موضوع تقدیس طاهره قره العین است که به تازگی در کشور آذربایجان روی صحنه رفته است.

تئاتر بهائیت

 هدف این نمایش، ارائه وجهه ای افسانه ای از زنی است که باید او را پیشرو در کشف حجاب دانست. این شخصیت بخشی در نمایش  به عنوان زنی محکم، قدرتمند و روشنفکر در حالی است که محققان، از دسیسه های طاهره برای قتل پدرشوهر خویش(از علمای عصر) و تبانی وی در دشت بدشت برای اعلام نسخ اسلام و آغاز توطئه و جریان انحرافی بابیت در ایران سخن به میان آورده اند.

 تبلیغات و تلاش برای تاریخ سازی و اسطوره سازی، رویکرد همیشگی بهائیت بوده که هم اکنون با مساعد دیدن فضای سکولار حاکم در کشورهایی چون آذربایجان یا پاکستان به تشدید این  اقدامات در این مناطق روی آورده است.

گفتنی است اخیراً پیشوایان فرقه‌ی بهائیت همگام با جریان وهابیت، پیمودن مسافت برای  زیارت قبور را حرام دانسته و اظهار داشته‌اند: «در بشارت نازل که شدّ رِحال (پیمودن مسافت) برای زیارت قبور جایز نه، این حکم عمومی است مگر مواقع منصوصه و لکن هر مَرقد مُنوری از شهداء و غیر شهداء از أحیاء در هر مملکتی هست، باید نهایت احترام را مجری داشته و زیارتش سبب روحانیت و نورانیت قلب می‌گردد».[1]

این در حالیست که بهائیان با تأویل‌های نابجا همه‌ساله از سراسر دنیا عازم  قبر پیامبرخوانده‌ی این فرقه در اسرائیل شده و به سهم خود، صنعت گردشگری اسرائیل را رونق بخشیده‌اند؛ همچنان که آیتی (مبلّغ پیشین بهائیت) در نقل این تناقض می‌گوید: «بهاء زیارت قبور را جایز ندانست، ولی پیروانش، با همین تأویل و توجیه‌ها، برای زیارت قبر باب و بهاء به عکا و حیفا می‌روند».[2]

بنابراین، استثنای چنین حکمی توسط بهائیان از دو حال خارج نیست، یا این‌که بهائیان به صلاح‌دید خود احکام به اصطلاح الهی بهاء را تغییر داده‌اند و یا این‌که پیشوایان بهائی، در اجرای احکام ساختگی خود مستثنا هستند.

 

پی‌نوشت:

[1]. اشراق خاوری، گنجینه‌ی حدود و احکام 128 بدیع، ص 272.

[2]. ر.ک: عبدالحسین آیتی، کشفف الحیل (3 جلدی)، ج 3، ص 152.

ارسال نظر