• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89112

 تجمع فرزندان شاهد و ایثارگر پذیرفته شده در آزمون استخدامی «شركت پالایش و پخش» مقابل مجلس + عکس

جمعی از فرزندان شهدا و ایثارگران پذیرفته شده در آزمون استخدامی شركت نفت در اعتراض به عدم استخدامشان مقابل مجلس تجمع كردند.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از خبرگزاری دانشجو، امروز (۲۶ بهمن ماه) جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر پذیرفته شده ذخیره آزمون استخدامی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، در تجمعی اعتراض آمیز مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار تکمیل مراحل استخدامی خود شدند.


این تجمع کنندگان با در دست داشتن پارچه نوشته‌هایی گفتند: نمایندگان محترم مجلس، ما تمام مراحل قانونی استخدامی شرکت پالایش و پخش را گذرانده ایم، خواهشمندیم پیگیر حق قانونی ما باشید.


همچنین تجمع کنندگان با حمل دست نوشته‌های دیگری خطاب به وزیر نفت این سوال را از بیژن زنگنه وزیر نفت مطرح کردند: آیا نمی‌خواهید مجوز قانونی استخدام شرکت پالایش و پخش را امضا کنید.

در دست نوشته دیگری نیز تجمع کنندگان تصریح کردند: هر کس به خدا و روز قیامت ایمان دارد هر گاه وعده می‌دهد باید وفا کند.

 

به گفته یکی از این معترضان جمعی از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران با مجوز دولت آقای روحانی و به امضای وزیر نفت در  سال 92 تمامی مراحل استخدامی را طی کرده و تعدادی از این افراد نیز طبق اعلام نیاز وزارت نفت جزو قبول شدگان اعلام شدند.

 

وی افزود: در آبان ماه سال گذشته نامه ای برای پالایش و پخش ارسال شد و یا وجود اینکه تمامی فرآیند استخدامی از قبیل طب صنعتی، گواهی عدم سوء پیشینه، مصاحبه عقیدتی و حتی ضمانت 35 میلیون تومانی از طرف دو نفر کارمند دولتی را نیز انجام داده بودیم، در دی ماه 92 طی تماسی به ما اعلام کردند فعلا استخدام‌ها منتفی است.

 

وی ادامه داد: در این فرایند استخدامی حتی برای جمعی از فرزندان شهدا و ایثارگران که در آزمون و مصاحبه‌ها شرکت کرده بودن کد پرسنلی نیز صادر شده بود و قرار بر این بود در تاریخ اعلام شده خود را به پالایشگاه محل استخدام معرفی کنند اما در 11 فروردین 93 با تمامی شرکت کنندگان تماس گفته شد که فعلا جذب نیرو ملغی اعلام شده و منتظر دستور جدید آقای وزیر باقی بمانید.

 

یکی از تجمع کنندگان در گفت و گو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» گفت: در  مدت بین دو تجمع نامه‌ای از طرف مهرداد بذرپاش به آقای سجادی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پخش و پالایش نامه ای نوشته شد که در هفتم بهمن به دست ایشان رسید اما هنوز به این نامه پاسخ داده نشده است.

 

وی ادامه داد: همچنین یکی از نمایندگان تهران، نامه ای به دکتر سلحشور معاون توسعه و منابع انسانی وزارت نفت نوشت که این نامه در تاریخ 15 بهمن از طرف ایشان به دکتر بازرگان معاون پارلمانی وزارتخانه ارسال شده است و همچنان بی پاسخ است.

 

گفتنی است معترضان در این تجمع که با حضور بیش از ۸۰ نفر از فرزندان شهدا برگزار شد، اعلام کردند که 470 نفر از فرزندان شهدا در این آزمون پذیرفته شده و ضمانت نامه 35 میلیون تومانی نیز پرداخته کرده‌اند، اما تاکنون دستور وزیر نفت برای استخدام آنان صادر نشده است.

 

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، آبان ماه سال 1392، طبق مجوز وزیر نفت امکان جذب 25 درصد از استخدامی‌های شرکت ملی پالایش و پخش از خانواده‌های شهدا و ایثارگران فراهم شد. بر همین اساس افرادی که در آزمون استخدامی پذیرفته شده‌ بودند، کلیه مراحل برای ورود به این شرکت مانند گزینش عقیدتی، پزشکی، طب صنعتی، سوء پیشینه و حتی پرداخت ضمانت 35 میلیون تومانی را انجام دادند.

 

پیش از این در پنجم بهمن ماه نیز 147 نفر از قبول شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران مقابل مجلس تجمع کرده بودند.

 

 

 

 

  • دکتر

    0 0 پاسخ

    نظر خاصی ندارم بجز اینکه مگه میشه یه ادم بعد دو سال انتظار استخدام نشه ما فرزند همون ادمایی هستیم که خونشونو واسه حق دادن پس ماهم توانسته ایم

ارسال نظر