• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88098

به منظور توسعه آشنایی دو ملت ایران و چین، جشن عید بهاره چین در محل سفارت این کشور در تهران برگزار می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، مراسم جشن عید بهاره چین روز پنج‌شنبه ۲۶ دی‌ماه سال جاری از ساعات ۱۲ تا ۱۷ در محل سفارت جمهوری خلق چین در ایران برگزار می‌شود. معرفی آداب و رسوم مردم چین در جشن عید بهاره، ‌تولید و عرضه غذاهای سنتی این کشور و نیز اجرای بازی‌ها و سرگرمی‌های وی‍ژه کودکان در فرهنگ ملی چین، به همراه پخش فیلم‌هایی دیدنی از این مراسم سنتی مردم چین، از برنامه‌هایی جشن عید بهاره چین در ایران است.

هنرمندان چینی که به منظور اجرای نمایش‌های سنتی ویژه جشن عید بهاره وارد تهران شده‌اند نیز در روز برگزاری این جشنواره با اجراهای هنری خویش صحنه‌هایی جذاب از فرهنگ ملی چین در این روز فرخنده را به نمایش خواهند گذاشت.

دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با حضور در این جشنواره ضمن برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای ایران در زمینه طب سنتی، به معرفی مشترکات طب سنتی ایران و چین از دیرباز تاکنون خواهد پرداخت.

برپایی نمایشگاهی از فعالیت‌های اتاق بازرگانی ایران و چین در زمینه توسعه روابط تجاری دو کشور و نیز معرفی زمینه‌های توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی و ‌گردشگری مردم دو کشور توسط انجمن دوستی ایران و چین، از دیگر برنامه‌های گروه‌های ایرانی حاضر در این جشنواره چینی است.

ارسال نظر