• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86928

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حوزه صنعت خودروسازی، به جای همکاری با خودروسازهای خارجی باید به دنبال فکر جدیدی در صنعت خودروسازی‌مان باشیم که متأسفانه آن فکر جدید الان در کشور وجود ندارد.

به گزارشاقتصاد تایمزبهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بازگشت شرکت‌های خودروسازی خارجی برای همکاری با شرکت‌های داخلی گفت: ما باید به آن موضوع توجه کنیم که آیا می‌خواهیم خودروساز شویم یا خیر، اگر قرار است خودروساز شویم باید صاحب فکر و ایده برای خودروسازی شویم و اگر قرار است مونتاژکار باشیم بحثدیگری است.

وی یادآور شد: اکنون باید فرض کنیم زمانی که با پژو همکاری می‌کردیم با ما خوب کار نکرده و باید برویم به عنوان مثال با بنز، هیوندای، M. W و… همکاری کنیم باید بدانیم که وضعیت خودروسازی ما به کجا خواهد رسید.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط و وضعیت فعلی ما باید به دنبال فکر جدیدی در صنعت خودروسازی‌مان باشیم، خاطر نشان کرد: اما متأسفانه در حال حاضر فکر جدیدی در کشور ما وجود ندارد.

نعمتی یادآور شد: اگر هیوندا را با پیکان مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که ما کار را با هم شروع کردیم آنها کجا هستند و ما کجا هستیم؟ آنها نصف دنیا را در اختیار بازارهای خود دارند اما ما در ایران هم مانده‌ایم.

ارسال نظر