• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86328

یک نماینده مجلس گفت: دولت دقت و عدالت را فدای سرعت در بودجه‌نویسی کرده است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه ئنقل از ایسنا، محسن علیمردانی ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی در تذکر شفاهی خود خاطرنشان کرد: بودجه‌نویسی باید منافع ملی و عمومی کشور را در نظر بگیرد و در جهت رفع مواردی چون اشتغال، گرانی، حفظ و ارتقای پول ملی پیش برود. او ادامه داد: دولت همچنین باید شرایط واقعی استان‌ها و وضعیت مردم را نیز در بودجه‌نویسی لحاظ کند. از دولت تشکر می‌کنیم که بودجه را به سرعت ارائه داد اما ای کاش دقت و عدالت را فدای سرعت نمی‌کرد و بودجه را عادلانه پیش می‌برد.

او ضمن انتقاد به کاهش ۳۸ درصدی بودجه استان زنجان گفت: این در حالی است که متوسط کاهش بودجه استان‌ها ۳۵ درصد است. همین حالا هم ده‌ها هزار میلیارد تومان کسری بودجه در استان زنجان داریم.

علیمردانی افزود: مالیات‌ها ۹۰ درصد رشد داشته، در صورتی که متوسط رشد مالیات در کشور ۶۵ درصد بوده است. مالیات بر ارزش افزوده نیز ۲۶۵ درصد رشد کرده و مالیات کارمندان ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده که با توجه به رشد ۱۷/۵ درصدی آن‌ها به نظر می‌رسد مبنای علمی نداشته باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما نمایندگان زنجان اعتراض خود را نسبت به بودجه استان اعلام می‌کنیم و امیدواریم کمیسیون تلفیق و دولت تدبیر و امید در جهت اصلاح بودجه اقدام کنند.

ارسال نظر