• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86326

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت که طبق اعلام بانک مرکزی بدهی ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورویی بابک زنجانی به حساب وزارت نفت واریز شد.

به گزارشاقتصاد تایمزمصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با پیگیری‌های کمیسیون اصل ۹۰ و همکاری مسئولین و آقای بابک زنجانی این پول که برای ملت بوده و از محل فروش نفت کسب شده است، طبق اعلام مسئولان مربوطه در بانک مرکزی به حساب وزارت نفت واریز شد.

وی افزود: بانک مرکزی تایید کرده است که بدهی ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورویی به حساب وزارت نفت واریز شده است و اکنون در حساب است. این موضوع به اطلاع کمیسیون رسیده است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: با واریز این بدهی به حساب وزارت نفت پرونده آقای بابک زنجانی در کمیسیون اصل ۹۰ مربوط به پرداخت بدهی وزارت نفت بسته شده است. این پرونده تنها به خاطر عودت پول تصفیه شده بود که طبیعتا با واریز شدن و بازگشت پول دیگر پرونده بسته شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که تکلیف سودهای کسب شده محل باقی ماندن پول در مدت زمانی در حساب بابک زنجانی چه می‌شود گفت: این موضوع را دستگاه قضایی باید پیگیری کند.

افضلی‌فرد همچنین در مورد اینکه چگونه این پول از مدت تشکیل پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ تاکنون از حالت بلوکه خارج شده و به حساب وزارت نفت واریز شده است، گفت: تحریم بانکی عاملی برای عدم انتقال پول به داخل ایران شده بود. اما این موضوع به نوعی حل شد و آقای زنجانی توانست پول را به حساب بانک مرکزی واریز کند البته شیوه خروج از حسابشان مربوط به خودشان است.

وی افزود: آنچه برای ما حائز اهمیت بود و پیگیرش بودیم این بود که این میزان پول به کشور برگشته است پولی که برای بیت‌المال است.

ارسال نظر