• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85585

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان این‌که «می‌دانیم چطور با آمریکایی‌ها درگیر شویم» گفت: هرگاه احساس کنیم ذره‌ای حاکمیت ما نقض شود، همه توافقنامه‌ها را زیر پا می‌گذاریم.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در همایش تدبیر انقلابی که روز چهارشنبه در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به موضوعات مهم منطقه‌ای و جهانی گفت: امروز ما در مرحله بسیار حساسی قرار داریم و غفلت‌ها همواره می‌تواند همه دستاوردها را به هدر دهد.

وی افزود: آمریکا به دنبال تسخیر ذهن‌هاست و نماد عملیاتی تهاجم فرهنگی آمریکا را در فتنه ۸۸ دیدیم.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که «ما به منافع حیاتی دشمن مسلط هستیم» گفت: ارکان استراتژی آمریکا را شناسایی کرده‌ایم که امنیت رژیم صهیونسیتی یکی از آنهاست و باید قدرت انهدام این استراتژی را ایجاد کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: بخش عمده ساختارهای سپاه می‌تواند در هر مقیاس و سطحی، در جهت انهدام رژیم صهیونیستی ظاهر شود. امروز خمپاره شصت‌های حزب‌الله و فلسطینی‌ها به اندازه شهاب۳ ما برای اسراییل خطرناک است.

سلامی تاکید کرد: امروز شعاع نفوذ ما حداقل تا شرق مدیترانه بسیار قدرتمندتر از آمریکاست.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها تاکنون هرگز دچار این وضعیت نشده نبودند که نتوانند علیه یک نظام ضعیف شده، مداخله نظامی کنند اما دیدیم در سوریه نتوانستند مستقیما مداخله نظامی کنند و این نشانه افول نظام آمریکاست.

سلامی ادامه داد: در سخنان اخیر رییس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا نشانه‌های عجز را می‌بینیم. آنها نگران فروریختن تحریم‌ها بودند چون ایران به درجه‌ای از قدرت رسیده که حل معادلات سیاسی و امنیتی منطقه بدون دخالت ایران ممکن نیست. آنها می‌خواستند ایران را محاصره و فلج کنند اما عکس این قضیه اتفاق افتاد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب گفت: روزی آرزوی آمریکایی‌ها این بود که نظام ما را ساقط کنند و به ایران برگردند اما مقاومت در این ۱۰ سال در موضوع هسته‌ای باعثشد که همه آن آرزوهای بزرگ در کاهش دیپلماتیک چند درصد ظرفیت غنی‌سازی خلاصه شود. هرچند آمریکایی‌ها از آن به عنوان موفقیت یاد می‌کنند اما این موفقیت در فضای توهم است چون اصلا ما به دنبال سلاح نبودیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز تمام ارکان استراتژیک آمریکایی‌ها تحت تسلط ماست، آنها چطور می‌توانند بگویند گزینه نظامی روی میز است.

سلامی با بیان این‌که «می‌دانیم چطور با آمریکایی‌ها درگیر شویم» تاکید کرد: هرگاه احساس کنیم ذره‌ای حاکمیت ما نقض شود، همه توافقنامه‌ها را زیر پا می‌گذاریم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که «تحریم استراتژی دشمن است» گفت: ‌ توقف این استراتژی، یک موفقیت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به کاربرد عنوان «ترکمنچای» درخصوص توافقنانمه ژنو توسط برخی افراد، ادامه داد: نباید اسیر واژه‌هایی شد که هویت و اعتبار ملی ما را بی‌جهت کاهش می‌دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که «در ۲،۳ سال اخیر به غنی‌سازی ۲۰درصد دست یافتیم» خاطرنشان کرد: تبدیل غنی‌سازی ۵ درصدی به ۲۰ درصد مستلزم هیچ فرایند جدیدی نیست و به سادگی قابل دسترسی است.

سلامی افزود: در صورتی که آنها به تعهدات‌شان عمل نکنند، دیگر نباید به هیچ وجه، هیچ انعطافی به خرج بدهیم. ما در این مذاکرات، حداکثر اعتمادسازی را ثابت کردیم و دیگر جای تنزل نداریم.

وی خاطرنشان کرد: باید متناسب با توافق‌ها، همه تحریم‌ها به طور کامل برداشته شود. ما به تعهداتمان پایبندیم اما اگر این اتفاق نیفتد، به وضعیت قبل برمی‌گردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: نبرد ما با دشمن در این موضوع تازه شروع شده و ما به هیچ وجه در مقابل زیاده‌خواهی آنها کوتاه نمی‌آییم.

سلامی تصریح کرد: ما صد درصد به آمریکایی‌ها بی‌اعتمادیم و به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم موجب شود ذره‌ای از اراده دشمن به داخل این کشور نفوذ کند.

وی افزود: بسیج نباید محافظه‌کارانه عمل کند چون فرمولی که در مقابل دشمن جواب می‌دهد، همین بسیج و تفکر بسیجی است.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: تا زمانی که روندهای دیپلماتیک می‌تواند روزنه‌ای برای حل مسایل ایجاد کند، جمهوری اسلامی تلاش نمی‌کند که جهان را با یک بحران مواجه سازد. این جزو اعتبار بین‌المللی کشور ماست.

سلامی در پایان افزود: ما فرایندهای غیرنظامی و غیرخشونت‌آمیز را تا اثبات آخرین حجت دنبال می‌کنیم اما زمانی که همه راه‌های دیپلماتیک بسته شود و دشمن ما را تهدید نظامی کند، از توان نظامی خود بهره می‌بریم.

ارسال نظر