• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84715

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون از جمع‌بندی گزارش مربوط به طرح تاسیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این جلسه خبر داد و گفت که این طرح سه‌شنبه در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.

به گزارشاقتصاد تایمزموسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو باایسنا، اظهار کرد: ‌کمیسیون اجتماعی پیش از این طرح را ارائه کرده بود و ما هم چندین جلسه در کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهادات مربوطه را بررسی کردیم نهایتا این طرح مورد جمع‌بندی قرار گرفت، چاپ شد و به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارجاع شد که انشالله روز سه‌شنبه در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی همچنین از بررسی گزارش تفریغ بودجه سالهای ۸۹ و ۹۰ در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: دیوان محاسبات گزارشی به مجلس ارائه کرد و قرار شد نمایندگان ظرف ۲۴ ساعته آینده در مورد این گزارش نظرات و دیدگاه‌های خود را مطرح کنند تا نهایتا این گزارش در نوبت بررسی در صحن علنی قرار گیرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح استفساریه جزء ۱-۵ قانون بودجه سال ۹۲ در این جلسه یادآور شد: براساس این مصوبه مقرر شد صنایع وابسته کشاروزی هم از سهم ۱۰ درصدی بخش کشاورزی از صندوق توسعه استفاده خواهند کرد.

ثروتی درباره جلسه کمیته اجتماعی این کمیسیون نیز گفت: اصلاح بند ب ماده ۴۴ قانون برنامه در مورد نحوه پرداخت هزینه درمان جانبازان مورد بررسی قرار گرفت در بند ۴۴ ذکر شده که این هزینه به عهده دستگاه‌های اجرایی است اما نمایندگان پیشنهاد پرداخت این هزینه توسط بنیاد شهید را دادند این طرح با حضور نمایندگان دیوان محاسبات و بنیاد شهید مطرح شد و کلیاتش به دلیل بار مالی، ‌مغایرت با برنامه پنجم وعدم آمادگی بنیاد شهید و مخالفت دولت به تصویب نرسید.

وی افزود: طرح بهره‌وری آموزش و پرورش نیز در جلسه کمیته اجتماعی بررسی شد این طرح راهکارهای برای افزایش بهره‌وری آموزش و پرورش از طریق فروش اموال ودارایی‌، اصلاح حقوق و خصوصی‌سازی ارائه داده که کلیات آن نیز رد شد.

ارسال نظر