• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84150

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نتایج مذاکرات اخیر ایران و گروه ۱ + ۵ تصریح کرد: ایران توانست با پیگیری راهبرد نرمش قهرمانانه ضمن حفظ پر قدرت مواضع خود به حقوق خود دست یابد.

به گزارشاقتصاد تایمزحجت‌الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم در گفت‌وگو باایسنا، با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و ۱ + ۵ ضمن مثبت ارزیابی کردن نتایج این مذاکرات خاطر نشان کرد: آنچه که برای جمهوری اسلامی ایران مهم است این است که قدرت‌های بیگانه چه بخواهند چه نخواهند، ما غنی‌سازی را حق خود می‌دانیم و این مسئله را همواره ادامه می‌دهیم و هرگز از موضع خود کوتاه نمی‌آییم.

وی با بیان اینکه به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی ایران توسط دشمنان جای توجه دارد، تصریح کرد: اصل راهبرد نرمش قهرمانانه‌ای که مقام معظم رهبری مطرح کرده‌اند، موجب شد که دولت ایران وارد مذاکره با طرف‌های مخالف با سیاست‌های خود شود و ضمن حفظ پر قدرت مواضع خود بدون اینکه بخواهد بازی بدهد به حقوق ملت ایران دست پیدا کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توافقات صورت گرفته در ژنو ۳ گام نخست است، گفت: گام نهایی زمانی برداشته می‌شود که تحریم‌ها به کلی برطرف شده و پرونده هسته‌یی ایران از سوی شورای امنیت ملی به آژانس هسته‌یی بازگردد و مانند یک پرونده عادی پیگیری شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اقدامات تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی دنبال کردن منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: تیم مذاکره‌کننده ما تاکنون و همچنین از این پس نیز همواره مورد حمایت و پشتیبانی همه مردم، از رهبری گرفته تا آحاد ملت تا گروه‌ها و احزاب مورد حمایت قرار می‌گیرند.

ارسال نظر