• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84123

منتخب مردم شهرستان‌های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی ایستادگی مردم و قاطعیت دولت تدبیر و امید در مذاکرات هسته‌یی به بار نشست.

به گزارشاقتصاد تایمزحمیدرضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری با اشاره به انجام دور سوم مذاکرات ژنو، ملت ایران و رهبر انقلاب را حامیان اصلی هیات دیپلماتیک ایرانی دانست و اظهار کرد: تیم مذاکره کننده با توکل بر خدای متعال و به پشتوانه حمایت‌های رهبرانقلاب، مسئولان نظام و ملت ایران پای در عرصه مذاکره گذاشت و از حقوق و منافع نظام و ملت دفاع کرد.

وی مسئله حق غنی سازی را موضوع اصلی این مذاکرات بیان کرد و افزود: حق غنی سازی و به رسمیت شناختن حقوق ملت ایران توسط قدرت‌های جهان هدف اصلی برگزاری این مذاکرات بوده و غنی سازی و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم ملت ایران است.

عزیزی با اشاره به ایستادگی و قاطعیت دولت تدبیر و امید در مذاکرات ۱ + ۵ تصریح کرد: دولت ها در همیشه دوران حافظ و امانت دار منافع و ارزش ها نظام، انقلاب و مردم بوده اند و هیچ دولتی حق تخطی از خطوط و خواسته های به حق نظام را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه نظام اسلامی و رهبر انقلاب با اصل مذاکره و گفت و گو مخالف نیستند، خاطرنشان کرد: طبق فرموده رهبر انقلاب ما با مذاکره مخالف نیستیم اما به دشمنی هم که لبخند می‌زند، نیز اعتماد نداریم چرا که او همواره به دنبال ضربه زدن به اصل نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده است.

عزیزی با تاکید بر لزوم اعتمادسازی کشورهای ۱ + ۵ در قبال جمهوری اسلامی ایران، تحقق این مهم را تنها در برداشتن تحریم‌ها و فشارهای خصمانه اقتصادی بر علیه ملت ایران دانست.

وی اعمال تحریم‌ها را خلاف حقوق منشور سازمان ملل متحد دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر با اعمال تحریم‌ها دارایی‌های خارجی کشور بلوکه شده و نظام پزشکی و درمانی در تامین دارو و واکسن به مشکلات فراوانی برخورده که همه این مشکلات آثار دشمنی و کینه توزی دشمنان با ملت ایران است.

منتخب مردم شهرستان‌های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس با مطلوب ارزیابی کردن اصل مذاکرات، بر رفع و حل مشکلات در چارچوبه حکمت، مصلحت و حفظ منافع و ارزش های نظام توسط هیئت دیپلماتیک ایرانی تاکید کرد.

وی ملت ایران را پیروز اصلی در این مذاکرات دانست و خاطرنشان کرد: ملت و انقلاب اسلامی ایران در این مذاکرات پیروز و سربلند بیرون آمدند و چهره زشت و پلید دشمنان خود فروخته و وابسته به کمپانی های پول و سرمایه استکبار جهانی بیش از پیش نمایان شد.

به گفته وی صلح طلبی، بشر دوستی، اهل تعامل بودن نظام اسلامی با جهانیان و اثبات دوستی و خیرخواهی ایران با تمام ملت‌های آزاده ثمره مذاکرات ۱ + ۵ خواهد بود.

ارسال نظر