• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84121

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در خصوص توافق تیم مذاکره کننده کشورمان با ۱ + ۵ در مذاکرات اخیر ژنو، گفت: این مقدار توافق جای ذوق زدگی و اعتماد بیش از اندازه به طرف مقابل را ندارد.

به گزارشاقتصاد تایمزعلیرضا خسروی در گفت‌وگو باایسنا، منطقه سمنان افزود: در مذاکرات اخیر ژنو تقریبا یک صدای واحد از گروه ۱ + ۵ شنیده شد و این اتفاق خوبی بود که در طول مذاکرات افتاد، اما گاها از طرف آنها اظهارات ضد و نقیضی هم شنیده می شد، به همین خاطر است که باید هوشیار باشیم و اعتماد بیش از اندازه به طرف مقابل نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که در متن و اصل سند توافق بین طرفین است ملاک خواهد بود و این سند می تواند راهگشایی برای حل و فصل اظهارات ضد و نقیض و پشت صحنه باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: خوبی این دور از مذاکرات که می توان گفت رمز موفقیت آن بود این است که دو طرف مذاکره کننده با هم این توافق را داشتند که مطالب و محتوا و صحبت‌هایشان تا لحظه آخر محرمانه بماند.

خسروی ادامه داد: دومین کار خوبی که صورت گرفت این بود که کلیه توافقات و پیشنهادات را در یک مصوبه آورده شده است.

وی تصریح کرد: توافق تیم مذاکرده کننده کشورمان با اعضای ۱ + ۵ در مذاکرات ژنو در راستای بخشی از نرمش قهرمانانه مد نظر مقام معظم رهبری صورت گرفته است.

ارسال نظر