• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84120

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مجلس هنوز از جزئیات توافق مطلع نیستیم و نمی‌توانیم قضاوت کنیم؛ زمانی که جزئیات مطرح شد، مطالب را عنوان می کنیم.

به گزارشاقتصاد تایمزفرج الله عارفی در گفت‌وگو باایسنا، منطقه کویر، ضمن عرض خسته نباشید به تیم مذاکره کننده ایران و به ویژه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه پس از برگزاری مذاکرات طولانی ژنو، اظهار کرد: نمی‌دانیم آنچه که درباره توافقنامه در خبرگزاری‌های غربی و سخنان اوباما و وزیر امور خارجه امریکا مطرح شده، شیطنت است یا واقعیت دارد و به صحت مطالب مطرح شده از سوی آنها واقف نیستیم.

عارفی صریح کرد: بنا بر سخنان طرف آمریکایی اگر قرار است جلوی توسعه انرژی ایران را بگیرند، ضرر جدی برای ماست؛ زیرا قرار است در کشورمان از انرژی پاک استفاده کنیم و هر نیروگاه در سال نیاز به ۷۰ تن سوخت دارد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر قرار باشد رقم جزئی تولید کنیم، این امر عملا کشور را وابسته می کند و غربی‌ها هر اقدامی که دلشان بخواهد انجام خواهند داد، در حالی که ما دارای تکنولوژی و توانایی بالا در تولید سوخت هسته ای می باشیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز رییس جمهور کشورمان اعلام کرد که نمی توانند جلوی تولید ما را بگیرند و در این صورت جمهوری اسلامی موفق شده برای حل مشکلات گام بردارد و حریف، حق ایران در بهره گیری از انرژی هسته ای را پذیرفته و این توفیق خوبی است.

وی افزود: اگر صحبت های رییس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا صحت داشته باشد، ضرر و باخت برای کشور ماست و طبق ماده ۷۷ قانون اساسی این توافق باید نظر مجلس را بگیرد.

ارسال نظر