• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84117

وزیر کشور با اشاره به توافق ایران و ۱ + ۵ در ژنو، تاکید کرد که " باید دنیا با مردم ایران با نگاهی منطقی، عاقلانه و در نظر گرفتن منافع مشترک و مبتنی بر قانون مذاکره کند ".

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز(دوشنبه) در حاشیه همایش معرفی و تجلیل از زنان و مادران اسوه بسیجی که در متجمع فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران درباره تأثیر مقاومت بر پیروزی ملت ایران در مذاکرات گفت: ما ۳۴ سال است که انقلاب کرده‌ایم و در طول این سال‌ها مورد تهدید و هجمه بیگانگان و دشمنان بویژه اسرائیل و آمریکا بوده‌ایم.

وی افزود: آنها به طرق مختلف می‌خواستند انقلاب را کنترل کنند. در برخی موارد می‌خواستند ساختار کشور را تغییر دهند و در برخی از مواقع به دنبال تغییر رفتار ما بودند، اما ملت ایران در طول این ۳۴ سال با وجود این تهدیدها و هجمه‌ها، با قدرت، هدف‌دار و با موفقیت و با کمک خداوند و رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری به پیش رفته است.

وزیر کشور ادامه داد: مردم، انقلاب را جزو اعتقاد خود می‌دانند. استقلال و آزادی را یک موهبت الهی برای خود می‌دانند و در راستای این ارزش‌ها فداکاری و ایثار کرده‌اند.

رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: دنیا باید به مردم ایران با نگاهی منطقی، عاقلانه، ‌در نظر گرفتن منافع مشترک و همچنین مبتنی بر قانون مذاکره و تعامل کند و مسائل را به پیش ببرد. اما اگر بخواهد بر اساس زورگویی و اعمال زور رفتار کند، یقیناً ملت ایران زیر بار اینگونه مسائل نمی‌رود؛ چراکه ملت ایران به مسیری که انتخاب کرده‌اند ایمان و اعتقاد دارند.

ارسال نظر