• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84109

کاخ سفید اعلام کرد که پس از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ باراک اوباما با بنیامین نتانیاهو تماس گرفت و قول داد که در زمینه رسیدن به یک راه‌حل جامع دو طرف با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، باراک اوباما، ‌ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تماس گرفت تا درباره توافقی که آمریکا و دیگر کشورهای عضو گروه ۱ + ۵ در زمینه برنامه هسته‌ای ایران در مذاکرات با تهران در ژنو به آن رسیدند با وی گفت‌وگو کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کاخ سفید با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌ای ایران اعلام کرد: دو طرف بر هدف مشترک خود در زمینه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کردند.

مقامات آمریکایی گفتند که اوباما در گفت‌وگو با نتانیاهو گفت که آمریکا و دیگر کشورها " از ماه‌هایی که پیش‌رو دارند برای دنبال کردن یک راه‌حل صلح‌آمیز، پایدار و جامع که نگرانی‌های جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند " استفاده خواهند کرد.

آنها علاوه بر آن گفتند که اوباما با صراحت گفت که مایل است آمریکا و رژیم صهیونیستی بلافاصله شور و مشورت درباره تلاش‌ها برای مذاکره پیرامون یک راه‌حل جامع را آغاز کنند و بر تعهد قاطعانه کشورش نسبت به رژیم صهیونیستی که به ادعای آنها " دلیل خوبی برای شک داشتن به نیات ایران دارد " تاکید کرد.

اوباما چند ساعت پس از اینکه نتانیاهو توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ را محکوم کرد و آن را یک اشتباه تاریخی خواند و گفت که این توافق دست و پایش را نمی‌بندد با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تماس گرفت.

ارسال نظر