• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84053

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، به رسمیت شناخته شدن حق هسته‌ای ایران را مهمترین دستاورد توافق ایران و۱ + ۵ دانست و گفت: آمریکا باید در این شش ماهه تعهدات خود را عملی کند.

به گزارشاقتصاد تایمزحجت الاسلام وحید احمدی در گفت و گو با ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارداشت: زمانی می توان از توافق هسته‌ای ایران و ۱ + ۵ اطلاعات دقیقی کسب کرد که تیم مذاکره کننده کشورمان در مجلس شورای اسلامی حاضر شوند و آنچه در نشست‌ها به صورت توافق مطرح شده را تشریح نمایند.

وی معتقد است مهمترین دستاورد این توافقنامه و مذاکرات این است که جهان به حق غنی سازی ایران اعتراف کرد.

به گفته این نماینده مجلس، اینکه ایران می تواند غنی سازی خود را ادامه دهد، یک موفیقت بزرگ برای نظام است که با ایستادگی مردم کشورمان و تیم مذاکره کننده ایران حاصل شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده ایران تیم آشنا و مسلط به کار است و در این مدت از حقانیت و حقوق ملت ایران دفاع جانانه ای کرد و ایستادگی این تیم شایسته تقدیر است.

وی در خصوص عملکرد دو طرف در آینده هم افزود: آنچه غربی ها به عنوان منافع خود از آن یاد می کنند، خودداری ایران از ساخت سلاح هسته‌ای است که این امر بنا به فرمایش مقام معظم رهبری حرام اعلام شده و ایران از قبل اعلام کرده بود که هرگز به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست.

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین با تاکید بر اینکه ایران همواره در راستای همکاری با آژانس هسته‌ای گام برداشته است و اقداماتش در نهایت شفاف‌سازی بوده، یادآوری کرد: حالا نوبت طرف غربی است که صداقت خود را نشان دهد و تعهدات داده شده را عملی سازد.

احمدی تصریح کرد: اگر طی این شش ماه طرف غربی به تعهدات خود عمل کرد، می توان به توافقی که در آن منافع دو طرف به رسمیت شناخته شود خوشبین بود.

ارسال نظر