• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84050

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: به واسطه این توافق‌نامه باب لغو تحریم‌ها باز شده است.

به گزارشاقتصاد تایمزمحمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو باایسنا منطقه مرکزی، اظهار داشت: آنچه که امروز به عنوان توافق بر سر مسئله هسته‌ای می‌بینیم نتیجه اقدام بزرگ و صبورانه تیم دیپلماسی ایران طی مذاکرات فشرده و پیگیری‌های جدی آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه " این توافق، اقدام مهم و مناسبی برای کشور است " افزود: هنوز متن کامل توافق‌نامه به دست مجلس و بنده نرسیده است ولی چیزی که به نظر می‌رسد این است که تلاش بسیاری در این امر صورت گرفته است و با این رویه توانستند حقانیت جمهوری اسلامی و حقوق حقه مردم و کشور را اثبات و استمرار بخشند. این توافق قطعا اثرات و نتایج خوبی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

رضایی تصریح کرد: خوشبختانه با این اقدام کار غنی‌سازی، پژوهش‌های علمی و تحقیقات در زمینه مسائل هسته‌ای همچنان ادامه خواهد داشت و تحریم‌ها نیز هیچ تاثیری در آن نداشته است. باب لغو تحریم‌ها نیز باز شده است و تیم دیپلماسی ایران باید گام‌های بعدی را در راستای لغو کامل تحریم‌ها بردارد که قدم اساسی برای کشور است.

وی با بیان اینکه " مردم و مجلس همواره پشتیبان تیم مذاکره‌کننده بوده و خواهند بود " عنوان کرد: با همه سنگ‌اندازی‌های صهیونیسم و شرارت‌های غرب، ایران با استقامت، تیزهوشی و تلاش بی‌وفقه تیم دیپلماسی قدم خوبی در ابتدای امر برداشته است و قطعا این روحیه ادامه خواهد داشت و به دنبال آن نیز دشمنی‌ها نیز به مانند گذشته ادامه می‌یابد.

نماینده مردم خمین اظهار کرد: تیم مذاکره‌کننده ایران در صحنه بین‌المللی وارد شده و به عنوان قدرت جهانی ایفای نقش می‌کند. این روند را ادامه خواهد داشت و در مقابل ناملایمات ایستادگی می‌کند تا به هدف اصلی خود و نظام و کشور برسد.

رضایی در پایان گفت: به نظرم نیازی به پروتکل الحاقی نیست، چراکه حق غنی‌سازی ایران به رسمیت شناخته شده است. البته با توجه به شرایط و مقتضیات، ضرورت‌ها و محتوا متناسب با اوضاع و مصالح نظام و کشور بررسی می‌شود و در صورت نیاز تصمیم‌های لازم اتخاذ می‌شود.

ارسال نظر