• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84035

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: توافق هسته‌ای صورت گرفته در ژنو، حاصل حمایت‌های بی‌دریغ رهبر معظم انقلاب، مقاومت ملت و تدبیر دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است.

به گزارشاقتصاد تایمزحجت‌الاسلام والمسلمین علی بنایی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قم، اظهار کرد: در توافقات هسته‌ای ژنو، حقانیت ملت ایران در عرصه بین‌المللی به نمایش گذاشته شد.

وی با تاکید بر اینکه " تیم مذاکره‌کننده توانست با اقتدار و عزت در حضور قدرت‌های بزرگ جهانی حق ملت را ایفا کند "، تصریح کرد: امروز شاهدیم که حقوق ملت ایران با حمایت بی‌دریغ رهبر فرزانه انقلاب و مقاومت ملت و تدبیر دولت در منظر جهانیان قرار گرفته است.

این نماینده پیشین مجلس، برنامه غنی‌سازی هسته‌ای و دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای را در مرحله اول، نتیجه خوداتکایی ملت ایران دانست و افزود: دانش هسته‌ای با صبر و اتکا ملت ایران به دانشمندان خود در کشور بومی و به ثمر نشست.

بنایی تاکید کرد: تیم مذاکره‌کننده در ژنو با وجود فشارها و کارشکنی‌هایی که رژیم صهیونیستی در این میان ایجاد کرد، توانست با اقتدار در حضور قدرت‌های بزرگ جهانی حقوق ملت خود را استیفا کنند.

وی با اشاره به حمایت‌های رهبری، پشتیبانی ملت و ذکاوت تیم مذاکره‌کننده در کسب توافقات هسته‌ای، تصریح کرد: این سه مهم، به عنوان یک نقشه راهبردی جامع و موثر در کنار هم توانست این موفقیت عظیم را برای ملت ایران به ارمغان بیاورد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، این توافق را حاصل مقاومت و پایداری ملت ایران طی ده سال گذشته دانست و گفت: ملت ایران با صبر و بردباری تحریم‌های ظالمانه را تحمل کردند و امروز توانستند با پافشاری بر حقوق هسته‌ای خود جهانیان را به تعظیم وادارند.

بنایی با اشاره به نقش مهم تیم مذاکره‌کننده بویژه شخص وزیر امور خارجه در مذاکرات اخیر اظهار کرد: مذاکرات بسیار سخت و نفس‌گیر بود که با حضور آقای ظریف، دعای ملت و توجه الهی با هنرمندی تمام انجام شد تا امروز ملت ایران شاهد به ثمر نشستن تحمل سختی‌ها و مشقت‌ها باشند.

وی در پایان تصریح کرد: کلید ورود به دروازه‌های ارتباط سازنده با ایران، اعتراف به حقوق هسته‌ای ایران، داشتن زبان تکریم و کرامت است و باید بدانند که زبان تهدید اثرگذار نیست.

ارسال نظر