• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84030

عضو هیئت رئیسه مجلس بر لزوم پیگری همزمان مشکلات اقتصادی داخل کشور همزمان و در کنار مسائل سیاست خارجه تاکید کرد.

به گزارشاقتصاد تایمزضرغام صادقی در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، تصریح کرد: دو موضوع در مسائل کشور وجود دارد، برخی بر سیاست خارجی و بعضی بر دیدگاه‌های اقتصادی دولت تاکید می‌کنند حال آنکه باید این دو در کنار هم دنبال شوند.

صادقی ضمن تاکید بر بهره‌گیری از تمام ظرفیت ها و همدلی بین دولت، مجلس و مردم، اضافه کرد: سطح تعامل دارای درجه نیست و باید میزان تعامل بین دولت و مجلس هر چه بیشتر باشد، یعنی دولت، مجلس را و مجلس نیز دولت را ببیند.

وی با دسته‌بندی مسائل موجود و برجسته کشور در دو حوزه سیاست خارجی و مسائل اقتصادی، ابراز داشت: باید ضمن اینکه نگاه جدی به حل مشکلات خارجی و انرژی هسته ای داریم، نگاه اقتصادی را نیز با تاکید بر توانمندی‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی در نظر داشته باشیم.

صادقی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان حماسه سیاسی و اقتصادی و تحقق حماسه سیاسی با حضور مردم و تدبیر مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: حماسه اقتصادی در صورتی محقق می‌شود که تعاملی بین دولت، مجلس و مردم وجود داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اینها وارد یک کار مشترک بر اساس اقتصاد مقاومتی و تولید ملی شوند، وحدت ملی شکل گرفته و در عرصه خارجی نیز از یک هم فکری و تعامل برخوردار می شویم و این پیام را به دشمنان خارجی می رسانیم که مردم در حفظ منافع ملی با یکدیگر متحد هستند.

نماینده مردم شیراز در پاسخ به پرسشی در خصوص روند فعالیت‌های اجرایی دولت یازدهم و تاثیر انجام سریع تغییر در مدیریت‌های مختلف در سطح کشور و استان‌ها نیز گفت: جابجایی سریع مدیران با حل مشکلات اقتصادی منافات دارد.

وی در عین‌حال گفت: در بخش‌های اقتصادی و بخصوص حوزه عمرانی ممکن است روند کند باشد اما این کندی می‌تواند به دلیل تخصیص نیافتن اعتبارات و نیز تغییر دولت و جابجایی مدیران باشد.

صادقی همچنین ادامه داد: با توجه به شعار آقای روحانی مبنی بر اعتدال، انتظار جامعه آن است که در کنار استفاده از نیروهای اصلاح طلب معتدل، نیروهای معتدل اصولگرا نیز به کار گرفته شوند.

نماینده مردم شیراز و عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تاکنون گزارشی رسمی از اقدامات دولت یازدهم به مجلس و حتی در جامعه ارائه نشده که قابل اظهار نظر باشد، گفت: اگر تعامل بین دولت، مجلس و مردم شکل بگیرد، یعنی مقوله مشکلات اقتصادی با نگاه به تولید ملی و اقتصاد مقاومتی مردم همراه باشد و در مسائل خارجی نیز از یک هم فکری و تعامل برخوردار باشیم و هر چه تعامل بیشتر باشد قطعا رضایتمندی مردم بیشتر و هزینه دولت نیز کاهش می‌یابد.

ارسال نظر