• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84027

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران پس از ۱۰ سال مذاکره توانست به یک موفقیت بزرگ سیاسی دست پیدا کند.

به گزارشاقتصاد تایمزمحمد کرمی‌راد در گفت‌وگو باایسنامنطقه کرمانشاه، با اشاره به توافق ایران و ۱ + ۵ اظهار کرد: من این موفقیت بزرگ را به مقام معظم رهبری، ملت ایران و به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران تبریک می‌گویم. این موفقیت سیاسی به پذیرش حق غنی‌سازی ایران در داخل کشور منجر شده که موفقیتی ارزشمند برای ملت ایران است.

وی ادامه داد: پذیرش حق غنی‌سازی ایران در حالی صورت گرفته که هیچکدام از آنها نمی‌خواستند ایران اسلامی به این تکنولوژی دست یابد اما با هوشمندی تیم مذاکره‌کننده ایرانی، این مهم در توافقنامه به درستی آمده است.

کرمی‌راد با بیان اینکه " در طول ۱۰ سال گذشته غربی‌ها فشارهای بسیاری را بر ملت ایران وارد کردند "، افزود: با این وجود، ایران اسلامی با پایداری و مقاومت ملت و درایت‌های مقام معظم رهبری توانست یک فرآیند طولانی ۱۰ ساله را با پشت سر گذاشتن تحریم‌های سنگین غرب که از آنها تحت عنوان تحریم‌های کشنده یاد می‌کرد، عبور کند.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: آنچه برای ایران اسلامی حائز اهمیت است، آن است که در این توافقنامه خطوط قرمز مدنظر مقام معظم رهبری به درستی رعایت شد و این مهم نیز حاصل تلاش‌های هوشمندانه دکتر ظریف و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران است؛ چراکه غربی‌ها هرگز حاضر نبودند چنین توافقی را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه " پس از انجام این توافق، سران رژیم صهیونیستی از آن به عنوان یک توافق بد یاد کردند "، اظهار کرد: احتمالاً عربستان و برخی دیگر از کشورها، نگرانی‌هایشان را در این زمینه به زبان خواهند آورد ولی به نظر من این بزرگترین پیروزی سیاسی ایران بود که توانست تلاش‌های سران رژیم صهیونیستی را برای بر هم زدن این مذاکرات، بی‌نتیجه بگذارد.

ارسال نظر