• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84026

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به توافقنامه حاصل شده بین ایران و گروه ۱ + ۵، گفت که ما با این توافقنامه به دنیا ثابت کردیم که به دنبال مسیرهای انحرافی در موضوع هسته‌یی نیستیم.

به گزارشاقتصاد تایمزمنصور حقیقت‌پور در گفتگو با ایسنا، گفت: اصل پایداری و مقاومت بر روی اصول در مذاکرات جواب داد و تا حدی توانستیم منظور نظر خود را به رقیب تحمیل کنیم. در واقع اراده مردم راست‌قامت ایران به افکار و اندیشه‌های استعمار تحمیل شد و ما چند گام به جلو رفته‌ایم.

وی ادامه داد: ما با این توافقنامه به دنیا ثابت کردیم به دنبال مسیرهای انحرافی در موضوع هسته‌یی نیستیم و همچنین توانستیم غنی‌سازی را تثبیت کنیم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید در آینده ظرفیت را بالا ببریم، توضیح داد: باید در آینده شرایط به گونه‌ای فراهم شود که تامین سوخت نیروگاه‌هایمان را انجام دهیم. با وجود تمام این موارد، به نظر می‌رسد این توافقنامه گامی به جلو است که طبیعتا باید در گام‌های بعدی با مشاورات بیشتر با مسئولان نظام و مجلس گام‌های موثرتری برداشته شود.

وی در پایان مقاومت و حمایت مردم در حمایت از حقوق هسته‌یی را پشتوانه خوبی برای رسیدن به این توافقات دانست و گفت: قطعا تاکتیک نرمش قهرمانانه در این راه موثر بوده است.

ارسال نظر