• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84024

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: فعالان سیاسی و نمایندگان مجلس باید با در نظر گرفتن منافع و امنیت ملی، نسبت به توافقات صورت گرفته در مذاکرات برخورد جناحی - خطی و حزبی نداشته باشند.

به گزارشاقتصاد تایمزسیدکمال‌الدین سجادی در گفت‌وگو باایسنا، با اشاره به توافق ایران و ۱ + ۵ در مذاکرات ژنو اظهار کرد: باید این موضوع را به تیم هسته‌ای ایران و در رآس آن وزیر امور خارجه و معاونانش تبریک و به ایشان خدا قوت و خسته‌نباشید بگوییم.

وی افزود: اینکه این مذاکرات نفس‌گیر با قدرت‌های جهانی به نتایجی رسید که برای ما دستاورد محسوب می‌شود، جای تقدیر دارد.

سجادی خاطرنشان کرد: اگرچه قدرت‌ها نمی‌خواستند حق غنی‌سازی را به ایران بدهند، اما این موضوع در پیش‌نویس موافقتنامه مورد توجه قرار گرفت و آنها نیز باید از این پس حسن‌نیت خود را نشان دهند و به موازات همکاری ایران، باید تحریم‌ها را لغو یا بی‌اثر کنند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری، توافق صورت گرفته را نقطه عطفی در دستگاه دیپلماسی کشور دانست و گفت: تیم هسته‌ای ایران نمونه، جلوه و نمادی از هوش و استعداد دیپلمات‌های ایرانی است که باید از آن حمایت کامل و کافی انجام شود. این تیم باید تشویق شود تا بتواند گام‌های بعدی را محکم‌تر بردارد.

سجادی با بیان اینکه " اتفاقات رخ داده در مذاکرات اخیر، از رویش‌های انقلاب بوده است "، تاکید کرد: تمام تلاش تیم دیپلماسی ما این بوده که خط قرمزهایی را که موردنظر مقام معظم رهبری بود، رعایت کند.

وی با مورد توجه قرار دادن تعیین حق غنی‌سازی در توافق اخیر و به رسمیت شناخته شدن آن اظهار کرد: فعالان سیاسی و نمایندگان مجلس باید با در نظر گرفتن منافع و امنیت ملی، نسبت به این موضوع برخورد جناحی - خطی و حزبی نداشته باشند. از آنجا که قدرت‌ها می‌خواهند حقوق مسلم ما را از ما بگیرند، تیم ایرانی باید از هر جهت مورد پشتیبانی قرار بگیرد و از هرگونه انتقادات غیرسازنده، تخریبی و تضعیف نمایندگان ایران در مقابل ۱ + ۵ پرهیز شود.

ارسال نظر