• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83997

رئیس جمهور در ادامه این نشست خبری با بیان این‌که دستاورد سوم در این توافق این نکته است که قدرت‌های جهانی اعلام کردند با پایان یافتن مذاکرات جامع که بلافاصله از امروز آغاز می‌شود و توافق جامع، تمام تحریم‌ها برداشته خواهد شد از جمله تحریم‌های سازمان ملل، تحریم‌های یک جانبه از سوی اتحادیه‌ی اروپا و یا آمریکا گفت: در این توافق نامه اعلام شده است که تمام تحریم‌ها قدم به قدم با ادامه مذاکرات برداشته خواهد شد. این نکته‌ی دیگری است که در این توافق بر آن تصریح شده است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، روحانی با اشاره به این که سازمان تحریم با اجرای این توافق شکسته شد چه دیگران از این لفظ خوششان بیاید و چه بدشان بیاید افزود: ترک‌ها در سازمان تحریم‌ از دیشب آغاز شده است و هر چه زمان بگذرد فاصله ترک‌ها بیشتر خواهد شد.

وی با بیان این‌که در اولین قدم برخی تحریم‌ها با اجرای توافق برداشته خواهد شد تصریح کرد: تحریم‌هایی که به صورت فزاینده ادامه می‌یافت از امروز یعنی از شروع اجرای توافق متوقف خواهد شد.

وی افزود: بخشی از تحریم‌های بانکی در اجرای این توافق شکسته خواهد شد و این ۶ ماه آغازی برای یک تجربه جدید برای ملت ایران است و اگر طرف‌های توافق ما یعنی ۱ + ۵ به این توافق عمل کنند ایران هم به این توافق عمل خواهد کرد و اجرای آن شروع مذاکرات جامع نهایی است.

روحانی با بیان این که این مذاکرات و توافق اولیه و در مسیر هسته‌یی بود خاطر نشان کرد: خوشحالیم که بعد از ۱۰ سال یک توافق در این سطح ولو اولیه و برای ۶ ماه بین ایران و قدرتهای بزرگ حاصل شد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ‌بلافاصله بحثو مذاکره پیرامون توافق جامع و همه جانبه آغاز خواهد شد و این مذاکرات می‌تواند مذاکرات پایانی باشد.

ارسال نظر