• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83977

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مسئولان مذاکره‌کننده در پی توافق هسته‌ای ژنو گفت: اگر ۱ + ۵ حق غنی‌سازی در داخل کشورمان را به رسمیت شناخته است بهتر است که مسئولان مذاکره‌کننده محتوای این توافقنامه را منتشر و حداقل در اختیار نمایندگان قرار دهند تا شفاف‌سازی شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، علی ‌علی‌لو نماینده مردم شبستر امروز در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به تیم مذاکره‌کننده و نتیجه گفتگوهای اخیر اظهار کرد: بر اساس مصاحبه‌ها و گفته‌های شخص وزیر، جناب آقای دکتر ظریف، اگر آن گونه که اظهار می‌کند اصل حق غنی‌سازی در کشورمان توسط گروه ۱ + ۵ به رسمیت شناخته شده و در متن توافقنامه نیز درج شده است به ادامه فعالیت هسته‌یی توسط دانشمندان کشورمان مورد قبول امضای اعضای ۱ + ۵ قرار گرفته است از این تریبون به رهبری، دولت و ملت تبریک می‌گوییم. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: بر این موضوع واقف هستیم که در سال ۲۰۰۳ آمریکا به فعالیت حتی ۱۶۴ سانتریفیوژ و غنی‌سازی یک درصد هم رضایت نداد و امروز در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و مقاومت ارزشمند ملت ایران نه فقط آمریکا بلکه سرسپردگان رژیم صهیونیستی به حق مسلم ما تمکین نموده و پای این حق را امضا می‌نمایند. لذا این یک پیروزی در ماه پیروزی خون بر شمشیر در ماه محرم است و این پیروزی را باید تبریک گفت.

وی افزود: اما اگر خدای نکرده محتوای این توافقنامه خلاف آن باشد و خط قرمز‌هایی که از سوی مقام معظم رهبری تعیین و تعبیه شد رعایت نشده باشد مسئولان مذاکره‌کننده باید در مقابل این غفلت و قصور در برابر نمایندگان مردم و شهدا و مردم پاسخگو باشند.

علی‌لو تصریح کرد: ‌ آنچه مسلم است این است که محتوای این توافقنامه نه بر مردم و نه بر نمایندگان روشن و آشکار نیست؛ لذا استدعا می‌شود بر اساس حق نمایندگی خانه ملت و نمایندگان و بر اساس قانون در اسرع وقت و در اولین فرصت متن توافقنامه را منتشر و حداقل در اختیار نمایندگان مجلس قرار دهید و شفاف‌سازی کنید تا موضع تیم مذاکره‌کننده در مذاکرات و در مرحله امضای توافقنامه روشن شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس در ادامه نطق خود اظهار کرد: اگر آنگونه که ذکر شد تمام آن خطوط قرمز در متن توافقنامه رعایت شده باشد نمایندگان مردم مکرر به مسئولان مذاکره‌کننده تبریک خواهند گفت، اما باید پاسخ نمایندگان و مردم را داد؛ لذا نمایندگان مجلس استدعا دارند از اینکه این متن در اولین فرصت منتشر و در اختیار نمایندگان قرار گیرد کوتاهی نکرده و دولت بر اساس وظیفه این سند و توافقنامه را در اختیار نمایندگان قرار دهد.

وی در پایان با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه‌اش به وضعیت دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: وضعیت دریاچه ارومیه رضایت‌بخش نیست و اولین محل و شهر و روستایی که مورد آسیب قرار می‌گیرد این حوزه انتخابیه است لذا از دولت، ‌رییس جمهور و وزرای مربوطه درخواست می‌شود نسبت به این موضوع رسیدگی کنند.

ارسال نظر