• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83936

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توافق هسته‌یی ایران و کشورهای عضو ۱ + ۵ در ژنو را یک توافق تاریخی خواند و گفت که بر اساس این توافق، جمهوری اسلامی به همه حقوق هسته‌یی خود دست پیدا کرده است.

به گزارشاقتصاد تایمزعوض حیدرپور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: توافق انجام گرفته بین ایران و ۱ + ۵ به نظر من یک توافق تاریخی بود و به دنبال بیش از ۱۰ سال مذاکرات مستمر در این دور، مذاکرات خیلی جدی، محکم و سریع پیش رفت و خوشبختانه دوستان ما توانستند با رعایت خطوط قرمز جمهوری اسلامی و تثبیت غنی‌سازی مذاکرات را به نتیجه برسانند.

وی اضافه کرد: بر اساس این توافق، جمهوری اسلامی به همه حقوق هسته‌یی ملت ایران دست پیدا کرده ضمن اینکه در شش ماه آینده این فرصت وجود دارد که روی بقیه برنامه‌های مورد نظر نظام بررسی صورت گیرد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس تصریح کرد: این پیروزی به عنوان یک واقعه تاریخی در خاطره ملت ایران ثبت می‌شود و من آن را به عنوان نماینده ملت به مقام معظم رهبری، دولتمردان، تیم هسته‌یی و اعضای شورای عالی امنیت ملی تبریک می‌گویم.

حیدرپور در پایان خاطرنشان کرد: چارچوب کلی که در نظام جمهوری اسلامی و فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره مساله هسته‌یی ایران وجود داشت، در کنار کار بسیار منظم و منسجم تیم هسته‌یی ایران و همچنین پشتیبانی ملت و مجلس از تیم مذاکره‌کننده خوشبختانه جواب داد و باعثشد ما به این نتیجه دست پیدا کنیم.

ارسال نظر